Фестиваль «NEOсвітній Арсенал» відкриває акредитацію для журналістівПро Нас

Фестиваль «NEOсвітній Арсенал» відкриває акредитацію для журналістів

З 30 вересня до 3 жовтня у Мистецькому арсеналі відбудеться масштабний дитячий Фестиваль «NEOсвітній Арсенал». 

Запрошуємо представників медіа на престур Фестивалем, що відбудеться в четвер, 30 вересня об 11:00 в Мистецькому арсеналі (вул. Лаврська, 12). Акредитуватися можна за посиланням

Понад півсотні учасників зі всієї України, серед яких місцеві та національні музеї, театри, організації-популяризатори науки та розвитку креативності, видавництва, виробники настільних ігор, об’єднала тема «Різні разом» — про різноманіття та співіснування різностей, про інклюзію в найширшому розумінні цього слова. Перед розробкою програми NEOсвітнього Арсеналу його учасники пройшли тренінг із взаємодії з людьми з інвалідністю від експерток та експертів у сфері інклюзії.

Простір Фестивалю сконструйовано так, щоб відвідувачі могли і насолоджуватись взаємодією, і відпочивати в зонах сенсорної безпеки чи в кімнаті тиші. У четвер та п’ятницю передбачено години безкоштовного відвідування з 17:00 до 19:00.

Працівники Мистецького арсеналу дотримуються масочного режиму та усіх карантинних норм:

  • понад 80% вакциновані;
  • контактні поверхні регулярно дезінфікують;
  • контролюють потік відвідувачів: на кожного відвідувача розраховано понад 4 кв.м площі Фестивалю.

Програма NEOсвітнього Арсеналу складається з подорожі локаціями учасників, згрупованими за темами: Людина, Суспільство, Всесвіт. Мистецькі інсталяції та інтерактивні програми представляють, зокрема, Пархомівський художній музей, Одеський художній музей, Музей Революції Гідності, Музей Історії Туалету, Заповідник Тустань, Національний музей Голодомору, Верховний Суд України, Arch4kids, Музей у темряві «Третя після опівночі», Лисичанський краєзнавчий музей, STEM-школа INVENTOR та багато інших.

В програмі Майстер-класів, інтегрованих в простір NEOсвітнього Арсеналу, заплановано понад три десятки занять. На ярмарку від видавництв та виробників настільних ігор можна придбати найсвіжіші книжкові новинки для дітей та підлітків, розваги для розвитку всієї сім’ї. Перформативна програма складається з виступів народного аматорського театру-студії «Паростки», Київської академії естрадно-циркових мистецтв, фольк-студії «Правиця», барабанного гурту «DrumArt», духового оркестру «Сувенір». Кінопростір запрошує на покази від фестивалю «LINOLEUM» та Fight for Right.

Ознайомитись з Програмою Фестивалю та обрати події для відвідування можна на сторінці NEOсвітнього Арсеналу.

Фестиваль «NEOсвітній Арсенал» організовується Мистецьким арсеналом і покликаний розвивати практики неформальної освіти та едютейменту (навчання через гру) в музеях та інших культурних інституціях.

Цьогоріч проєкт підтримано Українським культурним фондом — державною установою, створеною у 2017 р. як нова модель надання на конкурсних засадах державної підтримки та промоції ініціатив у сфері культури та креативних індустрій. Діяльність Фонду, відповідно до чинного законодавства, є невід’ємною частиною політики і визначених пріоритетів діяльності Міністерства культури та інформаційної політики України.