Дикий театр та Мистецький арсенал представляють спільний проєкт: читку п’єси білоруського драматурга Андрія Курейчика «Ображені. Білорусь (сія)»Про Нас

Дикий театр та Мистецький арсенал представляють спільний проєкт: читку п’єси білоруського драматурга Андрія Курейчика «Ображені. Білорусь (сія)»

25 вересня у Мистецькому арсеналі відбудеться читка п’єси білоруського драматурга Андрія Курейчика «Ображені. Білорусь (сія)». Це фінальна частина драматургічної трилогії «Ображені». Перші дві — «Ображені. Росія» та «Ображені. Україна».

Проєкт презентується в рамках міжнародної акції солідарності митців з білорусами #supportbelarustheatre. Презентація тексту вже відбулась в 10 країнах та 40-ка театрах світу, п’єсу переклали на англійську. Андрій Курейчик написав п’єсу засновану на останніх реальних подіях в Білорусі.

«Усі сім персонажів мають своїх прототипів. Деяких неважко впізнати – наприклад, президента або його головну суперницю Світлану Тихановську. Деякі менш впізнавані, але вони реальні. Приміром, показано трагічну історію вболівальника, який загинув під час протестів. Показано реальну голову виборчої комісії, розмову якої злили у мережу… Всі мають основу. Я намагався максимально використовувати їхню пряму мову», – зазначив автор п’єси Андрій Курейчик.

У читці візьмуть участь актори(ки): Римма Зюбіна, Валерія Ходос, Олександр Ярема, Катерина Башкіна, Вова Гладкий, а також музикант і вокаліст Андрій Хливнюк (Бумбокс).

Постановочна група: режисер – Максим Голенко, художниця – Юлія Заулична, помічниця режисера  – Валерія Тягун, продюсерка проекту — Ярослава Кравченко.

Наші організації впевнені, що українські митці не мають стояти обабіч, коли йдеться про тиск, затримання, ув’язнення митців Білорусі.

Подивитися виставу можна буде онлайн. Партнер проєкту Open Theatre. Також буде відкрита реєстрація для офлайн перегляду (тільки для 30-ти глядачів), що відбудеться з дотриманням усіх правил та рекомендацій щодо запобігання поширенню COVID-19.

Подія у Facebook
Акредитація для журналістів