Друге засідання конкурсної комісії: Державне управління справами оприлюднило протоколПро Нас

Друге засідання конкурсної комісії: Державне управління справами оприлюднило протокол

Державне управління справами опублікувало на своєму сайті протокол засідання для проведення конкурсного добору на посаду генерального директора ДП НКММК «Мистецький арсенал» за 6 липня 2021 року. Комісія ухвалила наступне рішення:

«Відхилити всі кандидатури та провести повторний конкурсний добір на посаду генерального директора “Національний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал”, оскільки відповідно до статті 215 Закону України “Про культуру” рішення конкурсної комісії вважається прийнятим, якщо за нього на засіданні конкурсної комісії проголосувала більшість від затвердженого складу конкурсної комісії.»

За результатами таємного голосування чотири голоси отримав Михайло Кулиняк, три голоси — чинна директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта, по одному голосу отримали Наталія Заболотна та Ірина Кислян. Переможцем конкурсу вважається кандидат або кандидатка, що отримали більшість голосів — а саме п’ять.

На початку засідання Гліб Вишлінський, член конкурсної комісії, запропонував трьом членам комісії, що представляють громадські організації, взяти самовідвід через непрозорість процесу жеребкування. А членкиня конкурсної комісії Мирослава Лубківська наголосила на конфлікті інтересів члена комісії та учасника конкурсного добору й зачитала спільну заяву колективу Мистецького арсеналу, а також заяву учасників конкурсу Ольги Балашової та Євгена Березницького. Конкурсна комісія заслухала заяви, однак жодним чином не відреагувала на них.

Переглянути відео засідання можна на офіційному YouTube-каналі ДУС. Про дату проведення повторного конкурсного добору на посаду генерального директора «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал”» наразі невідомо. Її мають оголосити найближчим часом.

Мистецький арсенал є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від сучасного мистецтва, нової музики й театру до літератури та музейної справи. Головною будівлею інституції є Старий арсенал – пам’ятка історії та архітектури національного значення загальною площею понад 60 тисяч метрів. Загалом Національний комплекс займає площу понад 10 гектарів, окрім Старого арсеналу, включає в себе частину історичних оборонних валів.