Виставка «Архів фотографа Олександра Ранчукова»Лабораторії

Виставка «Архів фотографа Олександра Ранчукова»

Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» представляє виставковий проєкт «Архів фотографа Олександра Ранчукова».
 
Архів Олександра Ранчукова охоплює понад 40 років його фотографічної практики. На його світлинах — архітектура, пейзажі, вуличні сцени повсякденного життя, усі зроблені на чорно-білу плівку.
На виставці будуть показані артефакти та архівні світлини періоду 1980-х років — відскановані негативи, підготовлені до друку з мінімальним втручанням. Документальний фотограф Ранчуков, з його власних слів, не вважав себе художником, а свої фотографії — мистецтвом. Він наголошував, що документальна фотографія не може вважатись мистецькою, тому що вона не є зрежисованою, штучно створеною, а є лише фіксацією реальності. Проте, дослідження його архіву, а відповідно й методу, неухильно оприявнює множинність поглядів на його практику як документаліста та художника.
 
Більше про фотографічну практику Олександра Ранчукова та роботу з архівом фотографа
 
У більшості фотографій Олександра Ранчукова прослідковується майже науковий, педантичний стиль архітектурної фотографії — основного виду професійної діяльності фотографа. Він працює з тканиною міста, з вулицею як відображенням історії місця, його підсвідомістю та соціокультурними процесами. Майстерно працюючи як фотограф архітектури, Ранчуков був також уважним спостерігачем соціального, людського. Він зображав те, що його безпосередньо оточувало, розповідаючи насамперед про свій час та своє місто.
 
Мала Галерея висловлює особливі подяки доньці фотографа Клавдії Дімідовій-Ранчуковій за наданий архів та мистецтвознавцю, досліднику фотографії Олександру Ляпіну за консультування та допомогу у створенні проєкту.
 
Олександр Ранчуков (1943 - 2019, Київ) — український фотограф. Навчався у Київському політехнічному інституті та Інституті журналістської майстерності в Києві. Працював фотографом в Науково-дослідницькому інституті теорії та історії архітектури і містобудування (1978 - 1996). Співпрацював з численними архітектурними журналами. У 1987 разом з Олександром Ляпіним, Олександром Козулько та Валерієм Решетняком заснував фотографічне об’єднання «Погляд», що здійснило великий вплив на формування нової документальної фотографії в Україні. Виставки Ранчукова відбувалися в Україні, Франції, Німеччині, Литві, США. Його фотографії знаходяться у виданнях: «Олександр Ранчуков. Такі Часи», «Понад дахами. Київ: місто і час», «Приближение к фотографии», «Архітектурний образ Києва», «Київ. Місто, в якому жив М. Булгаков», «Київ, 70-ті - 80-ті» та інші.
 
Виставка триватиме з 26 листопада до 28 лютого 2021
 
Графік роботи Малої Галереї:
вівторок — неділя, 12:00-20:00
понеділок — вихідний
Вхід вільний
 
Куратор виставки — Максим Горбацький

У зв’язку з продовженням карантину в Україні, просимо вас дотримуватися правил та рекомендацій для вашої безпеки!
Будь ласка, подбайте про наявність маски (або респіратора) під час відвідування виставки та користуйтеся ними весь час перебування на території Мистецького арсеналу й Малої Галереї . 
 

Проекти