Лекція «Від запрограмованого до вирощеного мистецтва. Мистецтво нових медіа в трансдисциплінарній культурі»
У ХХІ столітті митці з медіа-арту працюють у постдисциплінарному культурному довкіллі. Медійні інсталяції, найтиповіша форма розвинутого медіа-арту кінця минулого століття, нині замість фокусування на створенні інтерактивного глядацького досвіду вступають у діалог із наукою. У сучасних публікаціях щодо медіа-арту тенденції art&science, тобто мистецтва та науки, ще відомих як ArtSci або art & science, вважають найсвіжішою главою в історії медіа-мистецтва.
Під час лекції Ришард Клющинський розповів про цей постійний процес трансформації у галузі медіа-арту. Професор говорив про перехід від робіт, створених за допомогою цифрових засобів до робіт, створених за допомогою біологічних інструментів і концепцій. Він проаналізував, як новий медіа-арт віднайшов свій науковий бекграунд, та розповів про різні течії цього напряму: біо-мистецтво (на основі генетики та тканинних культур), біо-роботичне мистецтво. Пан Клющинський проаналізував взаємодію між цими різновидами мистецтва та ідеями постгуманізму, щоби наголосити на тій важливій ролі, яку мистецтво може відігравати в сучасному світі.
Ришард Клющинський – професор культурно-медійних досліджень у Лодзькому університеті, Польща, де є головою Школи медіа та аудіовізуальної культури. Професор Академії образотворчих мистецтв у Лодзі. Він пише про нові медіа-мистецтва, кіберкультуру, теорію засобів масової інформації та комунікації, інформаційне та мережеве суспільство, експериментальне кіно та відеоарт. Клющинський критично досліджує питання сучасної теорії мистецтва, авангарду та сучасних художніх практик, є куратором численних міжнародних художніх виставок.
Лекція відбулась за підтримки Польського Інституту у Києві.
Лекція Ришарда Клющинського «Від запрограмованого до вирощеного мистецтва. Мистецтво нових медіа в трансдисциплінарній культурі»
Переклад з польської – Тетяна Довжок.
Переклад жестовою мовою – Лада Соколюк.