Публічна дискусія «Протестне мистецтво Майдану»Освітнє

Публічна дискусія «Протестне мистецтво Майдану»

Як творилось мистецтво під час Майдану? Як вуличне мистецтво Майдану перетворилось на виставки у галереях? Чи можлива революція без участі митців?

Учасники дискусії:
Матвій Вайсберг – живописець і графік. Від 28 січня до 8 березня 2014 року створив живописну серію «Стіна», яку навіяли події Майдану, свідком і учасником яких був автор. Це 28 робіт, які експонуються єдиним блоком – стіною. Серію показували в різних містах України, в Лондоні, Варшаві, деякі елементи – у Берліні та Нью-Йорку.

Іван Семесюк – художник, письменник, поет, співак гурту «Пирятин». Був гучним рупором Євромайдану в соцмережах. Автор гасел: «Лютуймо!», «Люте гасло!» й інших мемів. Учасник «Мистецького Барбакану» – майданчика творчого спротиву. Творець проекту з осмислення сучасної міфології «Бандерики – зворушлива Хунта».

Олександр Ком'яхов – художник-ілюстратор, автор графічної прози. Активно фотографував події Майдану. Створив серію графічних портретів «Учасники», в якій показані архетипи майданівців. Серія розійшлась у соцмережах і ЗМІ, надрукована у альбомі «Мистецький Барбакан. Трикутник 92». Зараз працює над графічною новелою «ТАТО», присвяченою, зокрема, подіям Майдану. 

Модерує розмову мистецтвознавиця, культурологиня Наталія Мусієнко. Активна учасниця громадського руху за збереження культурної спадщини Києва. Дослідниця проблематики масового мистецтва, мистецтва та політики, нових технологій у мистецтві. Старша наукова співробітниця відділу культурних стратегій, інновацій і технологій Інституту проблем сучасного мистецтва.

 

Проєкти