Лекція Зої Звиняцьківської «Денді з барахолки. Богема 90-х»
Сьогодні складно уявити значення, яке мали блошині ринки, що всі дев’яності і значну частину нульових буяли в усіх великих містах країни, для творчої еліти та богеми тих часів.
Це одночасно була найкраща, невичерпно різноманітна крамниця, музей матеріальної культури, лабораторія сучасного мистецтва та фантастична база для щотижневих воркшопів з постмодерністського міксування, в яких невпинно вправлялися художники, музиканти, письменники, перші діджеї та клабери і просто просунута молодь.
Відвідування блошиних ринків було частиною способу життя – і значною частиною життя художнього. Знайдені там скарби ставали частиною найкращих гардеробів – і елементами перформансів та інсталяцій. Часто-густо сам цей багатющий світ цікавенних артефактів навпіл з безнадійним мотлохом ставав основою для творчості, підказував ідею, елементи оформлення, спосіб презентації. Химерний світ “блошки”, де поряд продавалися уламки різних імперій, ідеологій та часів, щонайкраще відбивав сутність тієї епохи.
Лекцію читає мистецтвознавиця та історикиня моди Зоя Звиняцьківська.
Лекція Зої Звиняцьківської «Денді з барахолки. Богема 90-х»
Переклад жестовою мовою – Лада Соколюк.
В презентації використані фотографії з приватних архівів та ілюстрації з книги «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище» (видавництво PinchukArtCentre).