ФутуромаренняВиставки

Назва

Футуромарення

Упорядниця

Ольга Мельник

Каталог матеріалів виставки

Вікторія Величко, Ігор Оксаметний

Літературне редагування

Олена Лисенко

Коректура текстів українською

Марина Александрович

Переклад

Олександр Виноградов, Наталія Драпак

Коректура текстів англійською

Оксана Смеречук, Майка Лінг

Дизайн і верстка

Алла Сорочан

Фотографії

Олександр Попенко

Видання містить матеріали мультидисциплінарного проєкту «Футуромарення», що присвячений феномену футуризму в Україні 1910–1930-х років. В його межах здійснено комплексне дослідження, яке дозволило актуалізувати спадщину футуризму в літературі, архітектурі, образотворчому, театральному та кіномистецтві.
У виданні подано актуальні публікації з тематики футуризму відомих науковців, які виступили консультантами проєкту. Також вміщено основні матеріали, що були зібрані для виставкової складової. Їх каталогізовано відповідно до тематичної структури експозиції, яка відбулась у Мистецькому арсеналі від 15 жовтня 2021 до 30 січня 2022 року. Видання проілюстровано творами з музейних та приватних зібрань.

«Футуромарення» — виставка, яка представила широкий спектр мистецьких явищ, пов’язаних із українським футуризмом: від живопису до вишивки, поезії та нереалізованих архітектурних проєктів, й охопила кілька десятиліть початку ХХ століття в Україні. Для Мистецького арсеналу вона стала продовженням лінійки виставкових проєктів, присвячених явищам української культури, котрі замовчувалися або приховувалися у часи Радянського Союзу, однак мали визначальний вплив на культурну сцену країни як до Другої світової війни, так і після горбачовської лібералізації суспільного життя.

Наразі видання доступне лише в діджитальному форматі. Команда Мистецького арсеналу працює над тим, аби друкована версія стала також доступною найближчим часом.

ДП «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал», 2023
ISBN 978-966-97857-9-4

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010