Презентація програми «Дитяча Демократія»Виставки

Презентація програми «Дитяча Демократія»

Презентація програми «Дитяча Демократія»

29 вересня о 14:00 під час IV Освітнього фестивалю Арсенал Ідей в Мистецькому Арсеналі запрошуємо на публічну презентацію проектів програми «Дитяча Демократія».

Програма «Дитяча Демократія» передбачає створення та подальшу діяльність Бюро змін, до складу якого увійдуть діти й підлітки 13-16 років та дорослі експерти, які спільно ініціюватимуть та реалізовуватимуть соціально важливі проекти.

Під час презентації, учасники програми – 25 підлітків віком від 13 до 16 років, представлять ідеї власних проектів у сферах освіти, мистецтва, науки, соціальних комунікацій, інклюзії, урбаністики, екології, які заплановано реалізувати протягом року.

Презентація відбудеться за участю експертів програми, до складу яких на громадських засадах увійшли:

 • Марина Порошенко, співорганізаторка програми «Дитяча Демократія»;
 • Ольга Вієру, директорка Благодійного фонду «Мистецький Арсенал»;
 • Роман Тичківський, керівник Української академії лідерства;
 • Вікторія Миколаюк, керівниця Благодійної організації «Фонд родини Нечитайло»;
 • Олеся Яскевич, голова Громадського об’єднання «Бачити серцем»;
 • Лариса Мудрак, незалежна медіаекспертка та медіаконсультантка;
 • Уляна Пчолкіна, громадська активістка, менеджерка соціальних програм, телеведуча;
 • Павло Гудімов, арт-менеджер, колекціонер;
 • Артем Осламовський, аналітик з питань екології у архітектурі та взаємодії з навколишнім середовищем;
 • Катерина Макарова,  координаторка програми «Дитяча Демократія»;
 • Валерій Петрук, співзасновник Наукового клубу «Думай Рум»;
 • Оксана Главацька, співзасновниця Наукового клубу «Думай Рум»;
 • Лариса Доценко, медіа-тренерка із соціальної журналістики;
 • Юна Шайхалієва, експертка з суспільно-політичних питань.

Учасників програми «Дитяча демократія» обрали за конкурсом, який тривав з 15 березня по 22 квітня 2018 року. Кандидатам було запропоновано надіслати на конкурс анкету та відео на тему «Зміни, яких потребує світ» зі змістовною відповіддю. Серед усіх заявок на участь обрали 25 фіналістів, які спільно з експертами протягом трьох місяців працювали над ідеями своїх проектів. Проекти програма «Дитяча демократія» заплановано реалізувати протягом року.

Київ є пілотним містом для створення першого бюро, що стимулюватиме молодь до соціально-дієвого лідерства. Надалі дану модель організації буде розповсюджено в культурних та учбових центрах, музеях, бібліотеках, освітніх закладах по всій території країни.  У такий спосіб програма сприятиме розвитку місцевих громад, залучатиме молодь до вирішення суспільно-важливих питань, навчатиме активності, відповідальності, а також надасть унікального досвіду демократичної поведінки та готовності до діалогу, що є особливо актуальним у процесі формування громадянської позиції української патріотичної молоді.

Програму «Дитяча Демократія» побудовано на принципах, проголошених Загальною декларацією ООН про права людини. Особливістю нової форми організації є демократичні, толерантні, партнерські принципи взаємодії між учасниками різних вікових груп і професійного рівня заради виконання соціальної місії.

Програма реалізується за ініціативи Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» у співпраці з НКММК «Мистецький Арсенал» та Соціальною програмою Марини Порошенко, за підтримки Української академії лідерства, Українського центру розвитку музейної справи, Посольства США в Україні.

Ідея програми виникла на основі 5-річного досвіду Благодійного фонду «Мистецький Арсенал» у реалізації освітніх проектів для дітей та молоді (Лабораторія винахідників СпаркЛаб, Інноваційний освітній проект Арсенал Ідей, Освітній фестиваль «Арсенал Ідей», «Форум Нової освіти. Коли діти і дорослі говорять на рівних», Всеукраїнська програма «Арсенал ідей Україна») та інших програм, спрямованих на забезпечення та захист рівних прав усіх членів суспільства.

Сторінка програми у Facebook