Презентація книги Наталії Гуменюк «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму»Виставки

Презентація книги Наталії Гуменюк «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму»

Презентація книги Наталії Гуменюк «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму»

З нагоди 6-х роковин анексії Кримського півострова Мистецький арсенал організовує зустріч з Наталією Гуменюк та героями її книжки «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму».

«Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму» — це щойновидана збірка репортажів з окупованого Криму, куди відома журналістка Наталя Гуменюк їздила упродовж 2014–2019 років. Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають Наталії свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші — просто втомилися мовчати й боятися. Ця книжка є справжнім голосом анексованого Криму, його багатоголоссям, в якому окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.

«Тема Криму, його викрадення та роботи над його поверненням близька Мистецькому арсеналу ми отримали неймовірний відгук наших відвідувачів на проєкт “Дивовижні історії Криму” і вважаємо своїм обов’язком і далі розповідати ці історії. Щоб залишити ці трагічні події на українському та міжнародному порядку денному, щоб залишити людям, що постраждали 6 років тому, також тим, хто і зараз залишається на території окупованого півострова надію», — директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

«Я вважаю це наша відповідальність розказувати про наших людей там, хай на окупованій, але нашій землі. Щоб там не казали, але реальність змінюється і не знаючи, що відбувається в Криму зараз ми й не можемо знати, як діяти. Ми продовжуємо жити образами березня 2014-го, але реальність і настрої таки змінилися. Ми продовжуємо жити  уривчастими повідомленнями про імена політв’язнів, багато з яких нікого нікому не говорять. Не розповідати про реальність Криму для мене і означає віддавати його, погоджуючись на статус кво. Так, звісно, можна чекати, поки туди якось легально заїде якесь велике західне медіа, але все ж таки це не їхня історія, і не їхня рана», — розповідає авторка Наталя Гуменюк.

Наталя Гуменюк — українська журналістка, 2013–2020 рр. — спецкореспондентка hromadske, 2015–2019 рр. — голова ГО «Громадське телебачення». Спеціалізується на міжнародній політиці та конфліктах. Як репортерка працювала в понад 60-ти країнах світу. Авторка книги «Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції» про події «арабської весни». Від часів Революції Гідності і початку війни висвітлює події на Донбасі й у Криму.

Модераторка зустрічі – Мар’яна Савка, письменниця, головна редакторка «Видавництва Старого Лева»

Під час події можна буде придбати примірник книги «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму».