МАЛЕВИЧВиставки

МАЛЕВИЧ

«Музеї як культурні хаби: майбутнє традиції» – так Міжнародна рада музеїв  (ICOM) визначила тему цьогорічного Міжнародного дня музеїв і пропонує фахівцям і відвідувачам обмінятися думками щодо зміни ролі музеїв у сучасному суспільстві. Настав час переосмислити її.
Традиційні інституції, що зберігають безцінні раритети, мають зосередитись на потребах аудиторії, адаптуватись до вимог часу, виявити гнучкість та мобільність.

«Музеї стають культурними центрами, які функціонують як платформи, де творчість поєднуються зі знаннями, і відвідувачі також можуть спільно створювати, ділитися та взаємодіяти. Музеї також знаходять нові шляхи до поваги до своїх колекцій, їх історії та спадщини, створюючи традиції, які матимуть нові значення для майбутніх поколінь і актуальність для більш різноманітної сучасної
аудиторії на глобальному рівні.» – йдеться в офіційному повідомлення на сайті ICOM.

У колекції, яку формує Мистецький арсенал, нараховується понад 3000 музейних предметів. Це археологічні знахідки з розкопок в межах Комплексу, твори всесвітньовідомих митців К.Малевича, О.Богомазова, В.Пальмова, В.Єрмилова, що зібрані колекціонером Ігорем Диченком, а також твори сучасних художників. Ми віримо, що одного дня, всі вони будуть представлені в постійний експозиції Мистецького арсеналу.

18 травня 2019 року, у Міжнародний день музеїв, запрошуємо побачити зірку нашої колекції – «Супрематичну композицію 1»  Казимира Малевича. Засновник супрематизму, за своє життя написав сотні картин, які зберігаються у Франції, Німеччині, Нідерландах, Сполучених Штатів Америки, Російській Федерації. Відомо, що від свого народження визначний митець був пов’язаний з Україною, проте в українських музейних збірках відомо лише два його живописні твори: «Супрематична композиція 1» з колекції Мистецького арсеналу та «Супрематизм 65» у Пархомівському художньому музеї ім. П. Ф. Луньова на Харківщині. 

Лише один день у Малій Галереї Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 10)
З 11:00 до 18:00
Казимир Мазевич і «Супрематична композиція 1»
Вхід вільний