Лекція Юрія Макарова «Людина, яку поховав культ Шевченка»Виставки

Лекція Юрія Макарова «Людина, яку поховав культ Шевченка»

Лекція Юрія Макарова «Людина, яку поховав культ Шевченка»

З нагоди вручення державної премії імені Тараса Шевченка Мистецький арсенал організовує серію програмних лекцій нового голови комітету премії Юрія Макарова.

«Шевченко досі залишається гарантом українського провінційного консерватизму, його вшанування радше нагадує культ, який не припускає ані «єресей», ані сутнісного вживання в сенси Кобзаря. Однією з таких культурних практик була і національна премія Шевченка. Натомість, Тарас Шевченко є значною мірою предтечею української модерності, правдивий культурний герой – авангардний, завжди несподіваний, передовий, такий, що рухає час уперед. Як Україні повернути собі цього живого Шевченка – про це і поговоримо», – Юрій Макаров.

У четвер, 5 березня, о 19:00 запрошуємо на лекцію «Людина, яку поховав культ Шевченка». Відвідати подію можна безкоштовно за попередньою реєстрацією: https://cutt.ly/0r7ovai

Перша лекція Юрія Макарова «Мова як умова. Умова виживання чи пережитку?» відбулася 21 лютого, в Міжнародний день рідної мови. Захід відкрила директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

«Мистецький арсенал як флагманська інституція культури порушує актуальні суспільні питання. Переосмислення ролі такого феномену, як Шевченківська премія є одним з таких питань. Постать Тараса Шевченка – дуже складна, багатовимірна – чи не століття піддавалась спрощенням і вихолощенням. Така ж траєкторія і премії. Діяльність шевченківського комітету впродовж останніх 5-ти років, а також той несподіваний короткий список номінантів, який було оголошено новообраним комітетом, є початком такого переосмислення. І ми вважаємо, що настав час проговорити ці зміни», – Олеся Островська-Люта.


______
19 грудня 2019 року Президент України затвердив новий склад Комітету Національної Премії імені Тараса Шевченка. Головою Комітету Президент призначив філолога за фахом, журналіста та документаліста Юрія Макарова.
27 лютого Комітет оголосив імена лауреатів Шевченківської премії 2020. Ними стали Маріанна Кіяновська, Тарас Прохасько, Олександр Глядєлов, Євгенія Подобна та гурт «ДaxaБрaxa».

Фото Олександра Попенка