Лекція «Від сюрреалізму до соцреалізму: фатальна доля українського театрального авангарду»Виставки

Лекція «Від сюрреалізму до соцреалізму: фатальна доля українського театрального авангарду»

Лекція «Від сюрреалізму до соцреалізму: фатальна доля українського театрального авангарду»

У суботу, 18 травня, о 16:00 продовжуємо курс лекцій з історії українського театру, де разом з театрознавицею та докторкою мистецтвознавства Ганною Веселовською говоримо про феномен українського театру, його історію та сучасний контекст.

На лекції «Від сюрреалізму до соцреалізму: фатальна доля українського театрального авангарду» будемо говорити про український театр у першій третині ХХ століття. Зокрема, дізнаємось про творчий шлях Леся Курбаса від символізму до експресіонізму й сценічний фільм Куліша-Курбаса «Народний Малахій». Також поговоримо про кабаретно-мюзик-хольний тренд українського авангарду, футуристські вистави Марка Терещенка та конструктивізм на українській сцені.», зокрема, будемо говорити про про модерністські сценічні версії «Украденого щастя» Івана Франка та шукатимемо відповідь на питання: «Чому не пощастило на сцені «Блакитній троянді» Лесі Українки?» Також будемо говорити про те, як театральні перегони модерністів і традиціоналістів вплинули на українську театральну сцену і дізнаємось більше про «нову драму» в Україні та її сценічне втілення у театрі Миколи Садовського та режисурі Леся Курбаса, а також про акторів-кумирів публіки й українське кабаре.

Лекцію можна відвідати за квитком на Курс лекцій «Український театр: від кози до постдрами» або окремим квитком на лекцію. Квиток можна придбати онлайн.

Вхід безкоштовний (*за умови наявності дійсного посвідчення):
• дітям до 12 років
• *особам з інвалідністю 1-2 групи
• *учасникам та ветеранам бойових дій
• *працівникам музеїв
• * членам спілки художників
• власникам членської картки CIMAM (CIMAM membership card holders)
• власникам індивідуальної чи корпоративної карток «Клубу друзів Арсеналу»
• власникам персонального чи сімейного абонементу Мистецького Арсеналу