Лекція «Архітектура без архітектора»Виставки

Лекція «Архітектура без архітектора»

Лекція «Архітектура без архітектора»

Лабораторія сучасного мистецтва Мистецького арсеналу запрошує на лекцію «Архітектура без архітектора» 16 лютого о 16:00, що відбудеться у межах виставки «Архітектура. Громада. Час».

«Архітектура без архітектора» — масове явище, що пронизує наше існування. Зрозуміти його причини не значить знайти вирішення, але значить перестати вішати ярлики, відмежовуватися і сторонитися. Що і є першим шляхом до вирішення. Процеси пізньої радянської перебудови і ранньої української будови створили підвалини теперішнього вигляду українського міста. Саме ці складні процеси і досі впливають на сучасне містобудування та архітектуру в Україні.

Чому міста в Україні так часто ненависні мешканцям? Чи це мешканці ненавидять місто, чи місто ненавидить їх?
Хочеться зрозуміти причини цього, чи це так було завжди? Хто і чому виступає найбільш активним агентом нищівних змін середовища?
Якщо некомпетентні або корумповані міські управлінці і девелопери руйнують місто, бо хочуть на ньому нажитися, то чому руйнують місто самі жителі?

Відповіді на ці запитання будемо шукати під час лекції, яку проведуть міський дослідник Олександр Анісімов та соціологиня Марія Франовська.

Локація: Мала Галерея Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 10)
Вхід вільний.