Кураторська екскурсія Вірляни ТкачВиставки

Кураторська екскурсія Вірляни Ткач

Кураторська екскурсія Вірляни Ткач

1 грудня о 16:00 відбудеться кураторська екскурсія Вірляни Ткач виставкою «Курбас: Нові світи»

У фокусі теми екскурсії – дві міжнародні мистецькі виставки: Міжнародна виставка декоративного мистецтва, що проходила в Парижі у 1925 році, та Міжнародна театральна виставка, що відбулась у Нью-Йорку у 1926 році.
Виставки стали справжніми мистецькими подіями початку ХХ століття. На Міжнародній виставці декоративного мистецтва можна було побачити більше 20 ескізів, фото з основних вистав «Березоля», портрети режисерів та сценографів, а також конструктивістський макет Вадима Меллера до постановки Бориса Тягна «Секретар Профспілки» за романом Лероя Скотт. На Міжнародній театральній виставці у Нью-Йорку також були представлені роботи і Вадима Меллера, і «Березоля» Леся Курбаса. Тут також були роботи Олександри Екстер, Анатоля Петрицького та Ісаака Рабіновича. Окремий випуск журналу «The Little Review» задокументував участь Леся Курбаса і «Березоля» на виставці у Нью-Йорку, а в архіві Фрідріка Кіслера збереглася фотографія з Нью-Йоркської виставки, на якій можна побачити її організаторів, котрі розглядають макет Вадима Меллера.
Однак помилки в ідентифікації робіт українських митців були як на виставці в Парижі, так і на виставці у Нью-Йорку. Хоч і макет сценографії Вадима Меллера до вистави «Секретар профспілки» отримав на Міжнародній виставці декоративного мистецтва Золоту медаль, а фото й ескізи до вистав «Березоля» викликали неймовірне захоплення відвідувачів обох виставок, ні Лесь Курбась, ні Вадим Меллер так і не відвідали ці виставки. Тож за все українське мистецтво у Нью-Йорку й Парижі могли говорити лише вражаючі ескізи, фото й макети сценографій, а не самі митці.

Лекція відбудеться за підтримки Відділу преси, освіти і культури U.S. Embassy Kyiv Ukraine

Вхід за квитком на виставку «Курбас: Нові світи».