Круглий стіл «Виклики і практики комеморації після Майдану»Виставки

Круглий стіл «Виклики і практики комеморації після Майдану»

Круглий стіл «Виклики і практики комеморації після Майдану»

26 січня о 14:00 у межах виставки «Революціонуймо» відбудеться круглий стіл «Виклики і практики комеморації після Майдану».

Зі здобуттям незалежності, змістовною лінією політики пам’яті в Україні стало протистояння радянської моделі колективної пам’яті з українською. При цьому національний наратив часто конструювали перш за все як антитезу радянського.

Після Революції Гідності українське самоусвідомлення формується з новою силою. У нових реаліях важливо виробити сучасні комеморативні практики. Це найбільш задіяні та випробувані прийоми у процесі формування нової ідентичності, оскільки вони створюють характерні «місця пам’яті», які представлені подіями, постатями, місцями, традиціями вшанування пам’яті для консолідації українського суспільства.

Під час круглого столу відбудеться обговорення, покликане виробити сенси та практики комеморації, які замінять радянську та пострадянську модель увіковічнення, чим сприятимуть консолідації української політичної нації.

Основні питання до обговорення:
– Радянська спадщина та її маніпулятивні практики у сучасному українському просторі.
– Нагальність творення цілеспрямованої символьної політики, яка забезпечить конструювання новітньої української ідентичності.
– Стратегії та вектори конструктивної програми українського наративу як наслідок розлучення з комуністичними міфологемами.
– «Місця пам’яті» та стратегії комеморації як дієві знаряддя формування загальнонаціональної ідентичності.

Вхід за квитком на виставку “Революціонуймо”.