Кінопоказ «Портрет на тлі гір»Виставки

Кінопоказ «Портрет на тлі гір»

У суботу, 18 січня, о 18:00 запрошуємо на показ документальної стрічки «Портрет на тлі гір» режисера Максима Руденка (Україна, 2019).
Фільм розповідає про життя та творчість української художниці, фольклористки, етнографки, філософині, письменниці та фотографки Параски Плитки-Горицвіт. Історія фільму перетворилась на великий трансмедійний проєкт, який розпочався з архіву старих фотонегативів, випадково віднайдених у 2015 році. 
Протягом тридцяти років мешканка гірського гуцульського села Криворівня Параска Плитка-Горицвіт фотографувала людей і місце, де жила. У 2015 році художники з Києва знайшли коробку з її фотонегативами. Це історія про зв’язок сьогодення і минулого, відображеного на випадково знайдених фотографіях.

Кінопоказ відбувається в межах освітньої програми виставки «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації». Фільм представить співавторка ідеї виставки Інга Леві. 

Максим Руденко — співавтор ідеї виставки «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації», режисер та оператор. Вивчав фотографію та образотворче мистецтво в Академії класичної фотографії, режисуру документальних фільмів (майстерня Марини Разбєжкіної) у Школі кіно і телебачення. У 2015 році закінчив факультет операторської майстерності у Всеросійському державному інституті кінематографії (ВДІК). Після випуску повернувся в Україну, працював оператором ігрового та документального кіно. У 2016-му брав участь у майстерні для документалістів Młodzi o młodych («Молодi про молодих»).

Вхід за квитком на виставку «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації» у Мистецькому арсеналі.

«Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації» – це історія про власний всесвіт гуцульської мисткині Параски Плитки-Горицвіт. Фотографії, книжки, малюнки, графічні твори, скульптури й витинанки показують багатогранність творчої спадщини Параски Плитки-Горицвіт, а медіа-інсталяції та VR відтворюють побут, в якому жила і творила мисткиня.
Розклад подій освітньої програми виставки