Jazz Arsenal — Tall Guy Remez QuartetВиставки

Jazz Arsenal — Tall Guy Remez Quartet

Jazz Arsenal — Tall Guy Remez Quartet

9 серпня у Мистецькому Арсеналі прозвучать хіти Сема Кука у виконанні Tall Guy Remez Quartet.
Соул, як жанр популярної музики, пов’язаний із афроамериканською історією і культурою. Для того щоб викласти всю історію, потрібна була б як мінімум ціла стаття. Але якщо коротко, вся кухня музики соул зводиться до наступного: візьміть 2 чайні ложки «ритм-енд-блюзу», додайте дрібку «госпела» і змусьте великого Рея Чарлза все це перемішати. Власне, Чарльз, бувши, мабуть, набагато більше світською людиною ніж безліч його сучасників, заспівав знамениту молитву «My Jesus is All the World to Me», замінивши слова і поклавши їх на ритміку ритм-енд-блюзу. Вийшла пісня «I’ve Got a Woman», з якої й починається історія соул.

Вплив Сема Кука на соул і популярну музику в цілому переоцінити неможливо. Всі титани музики соул — Арета Френклін, Ел Грін, Стіві Уандер, Марвін Гей, Смокі Робінсон — всі говорять про нього, як про вчителя. А людина, яка придумала вислів «ритм & блюз», продюсер Джеррі Векслер, називав його «безперечно найвеличнішим зі співаків, що коли-небудь жили на землі».
Не менш важливим є і той факт, що Сем Кук був одним з перших сучасних чорношкірих виконавців і композиторів, що зайнялися діловою стороною музичного бізнесу, заснувавши звукозаписувальну і видавничу компанію як розширення своєї кар’єри співака і композитора.

У цей вечір знамениті композиції Сема Кука виконає Tall Guy Remez Quartet:
Олександр Ремез — вокал, гітара
Ердем Тонгюч — клавіші
В’ячеслав Краснопольський — контрабас
Олексій Філіппенков — барабани
Купити квитки