III Форум нової освітиВиставки

III Форум нової освіти

III Форум нової освіти

У межах  ІV Освітнього фестивалю «Арсенал Ідей» відбудеться III Форум нової освіти – відкритий простір, де діти є безпосередніми учасниками заходу, а  дорослі мають можливість почути їх думки та допомогти втілити у реальність заради нового майбутнього. 

Тема форуму 2018 року – Професії майбутнього: як навчити того, чого ще немає

Суперечки щодо того, якою має бути середня освіта в Україні, точаться не перший рік. Попри чимало змін, і батьки, і вчителі нарікають – рівень знань залишається стабільно низьким, діти демотивовані й незрозуміло, чи стане майбутнім дорослим у пригоді хоч щось із того, що вони вчать зараз. Що потрібно зараз класти у освітні валізи? Мови? Фізику? Емоційний інтелект? Програмування? Філософію?

Ми пропонуємо звернутися з цими питаннями до тих, кого в процесі дебатів із об’єкта перетворили на суб’єкт – до самих дітей. Хто, як не підлітки, бачить загальну картину й точно знає, що і як викладають у середній школі? Чи не час дати їм можливість самим вирішувати, що їм потрібно, чого не вистачає?

Під час форуму ми проведемо обговорення сучасної освіти підлітками та дамо їм можливість поділитися своїми ідеями з освітянами. Ми чекаємо на тих, кому є що сказати, хто відчуває, що має силу змінювати країну на краще. Дорослі теж можуть приходити!

Події форуму мають на меті спонукати підлітків до горизонтальної взаємодії, покращити навички дебатів і дискусій, познайомитися з однолітками, поділитися власним досвідом, спробувати щось нове. Для дорослих ми підготували низку лекцій та майстер-класів, які допоможуть бути в курсі останніх тенденцій освіти.

Розклад подій:

Середа, 26 вересня

15:00 – 17:00 TeenCityLab – говоримо про урбаністику. Дискусійна платформа для підлітків – реєструйтеся за телефоном (050) 836-45-42 та приходьте всім класом!

Скільки потрібно фахівців, щоби створити якісне місто? А які критерії «якості»? У чому твоя суперсила – збудувати новий квартал? Прокласти зручні маршрути? Врахувати потреби всіх мешканців? Піклуватися про екосистему? Приходь, поговоримо, що і як можна змінити в місті, щоби воно стало зручнішим і сучаснішим! Модерують дискусію тренери з Start Now.

17:00 Презентація освітніх програм Мистецького арсеналу

17:30 Презентація готових шкільних проектів учасників програми для вчителів «Від враження до розуміння»

18:30 Утеча зі школи: STEM-екскурсії як варіант виїзного інтегрованого уроку

Спікери:

  • Юлія Ліщук, «Интересный Киев»
  • Дмитро Груздков, співзасновник майстерні «Интересный Киев»
  • Ірина Василашко, Інститут модернізації змісту освіти

19:00 Зовнішня або внутрішня мотивація: що спільного у планети Марс, Беара Грилза та контрольної з фізики? Лекція для вчителів.

Який варіант навчання запропонувати дитині, щоби вона сама захотіла вчитися? Чому всі люблять досліди, але ніхто не хоче робити домашню роботу? Супертренери з табору Alvarium знають, як знайти золоту середину між грою та серйозними знаннями. 

Alvarium – перший в Україні табір із підготовки майбутніх астронавтів:

  • Повна гейміфікація: нам вдалося втілити в життя мрію педагогів – як максимально залучити сучасних дітей до процесу навчання;
  • Новий рівень STEM-освіти: наука як спосіб вижити в суворих умовах Марсу;
  • 2982 дитини готові здивувати своїх вчителів рівнем знань, отриманих влітку.

 

Четвер, 27 вересня

13:00 – 15:00 «Спитай, що я вмію» – діти зможуть задавати будь-які питання людям різних професій. Приходьте всім класом!

15:00 – 17:00 Командна гра «Вихід із кризи» – приходьте всім класом і спробуйте пограти у гру для корпорацій та прокачати уміння разом вирішувати складні проблеми! Реєструйтеся за телефоном (050) 836-45-42 та приходьте всім класом. Модерують гру тренери з Start Now.

17:00 Критичне мислення у школярів: навіщо і як його розвивати? Практикум для вчителів про розвиток критичного мислення учнів – навичку, яка в прогнозах на 2020 рік підніметься на 2 місце компетенцій, які вимагають світові роботодавці. Одне з ключових умінь у розвитку критичного мислення – уміння ставити запитання, як учитель учню, так і навпаки. Чому варто не розказувати, а запитувати і як це робити? Правильне запитання стимулює процес мислення. За допомогою запитань дітям цікавіше самостійно дослідити якусь тему, текст, опрацювати від а до я.

Спікерка: Олена Пометун – співзасновниця Платформи Критичне мислення, авторка посібників з критичного мислення, програми і курсу для старшокласників “Основи критичного мислення”, фундаторка української наукової школи методики навчання історії та інших суспільствознавчих дисциплін, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук. Авторка понад 300 наукових праць.

17:30 Воркшоп для підлітків «Як написати повість про майбутнє». Любиш читати захопливі книжки? А може, хочеш спробувати їх писати?  Дізнайся, як написати повість про майбутнє, під керівництвом німецького письменника Роберта М. Зоннтаґа.  Для того, щоб стати учасником воркшопу, необхідно зареєструватися за посиланням. Кількість учасників обмежена!

18:00 Від мрій до дій! Воркшоп для підлітків від тренерів «Агентів змін» – школи громадянської та волонтерської участі. На цьому воркшопі, учасники дізнаються секрети про успішних проектів та їх основу. Попрацюють над ідеями та способами їх втілення, а також поговорять про успішний досвід підлітків в Україні, як в свої 13 чи 15 років втілити проекти.  Обов’язкова попередня реєстрація.

Спікери: Клюзко Катерина (дитячий психолог та засновниця Школи “Агенти змін”)  та Корнилюк Сергій (аналітик, тренер школи з 2016 року).

19:00 Презентація випускників школи «Агенти змін», під час якої вони розповідають, чого досягли, діляться власним досвідом в інтерактивній формі. Реєстрація обов’язкова.

 

П’ятниця, 28 вересня

12:00 Тренінг для підлітків: Критичне мислення. Говоритимемо про способи поводження з інформацією, що допоможуть правильно оцінювати чужі твердження та аргументовано відстоювати власну позицію. Освітній центр «Овсянка».

13:00 Тренінг для підлітків: Тайм-менеджмент. Як підвищити свою ефективність, приборкати час під себе та спланувати свій день? Саме цьому навчаться підлітки під час тренінгу. Освітній центр «Овсянка».

14:00 Тренінг для підлітків: Партнерство, або який я друг. Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти. А як бути ним, справжнім другом? Підлітки дізнаються, як будуються партнерські відносини. Освітній центр «Овсянка».

15:00 – 17:00 Гра «Битва думок». Любите сперечатися? Можете переконати кого завгодно? Реєструйтеся за телефоном (050) 836-45-42, приходьте всім класом і спробуйте пересперечати іншу школу! Модерують гру тренери з Start Now.

17:00 Як батьки та вчителі співпрацюють для розвитку школи в Польщі? Кароліна Андріан, засновниця та президентка фонду «Стефанка» у державній початковій школі у Варшаві (Польща). Фонд був заснований у 2010 і відтоді до нього долучилися понад 500 учнів. Завдання фонду – забезпечити доступні та високоякісні позашкільні активності та гуртки. Завдяки волонтерству батьків школи та співпраці вчителів і батьків фонд зібрав понад 60 тисяч доларів. Усі ці кошти інвестували у школу.

Організатор: всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів «Завтра – 2037».

18:00 Тренінг для підлітків: Комунікації. Під час тренінгу діти засвоять модель поведінки в суспільстві, основні правила спілкування та моральні принципи взаємодії. Освітній центр «Овсянка».

19:00 Тренінг для підлітків: Самопрезентація. У тебе ніколи не буде другого шансу справити перше враження. Підлітки навчаться, як ефектно презентувати себе у будь-якій ситуації. Освітній центр «Овсянка».

 

Субота, 29 вересня

11:00 Обізнаність. Виховання майбутніх великих творців та креативних лідерів. Лекція Ірини Євстратенко, засновниці дитячого арт-журналу «Smarty Journal».

12:00 Реп-батл! Такого у нас ще не було! Приходь із друзями і візьми участь у дебатах за новими правилами – пишемо реп просто на місці, виконуємо і виграємо! Допоможуть віршувати та відстоювати власну думку тренери з Start Now.

13:00 Як допомогти підлітку обрати професію? Як краще обрати професію? Коли слід починати про це думати? Як допомогти підлітку, а не натиснути на нього своїм авторитетом? Під час лекції «Як допомогти підлітку обрати професію?» від засновника та директора компанії IBS Education Олександра Павленка будуть надані відповіді на ці та багато інших актуальних питань щодо профорієнтації!

Лекція для батьків від Олександра Павленка – засновника IBS Education – Профорієнтаційних таборів і курсів для учнів 7-11 класів.

14:00 Презентація Бюро змін «Дитяча демократія».  Під час презентації ви зможете познайомитися з підлітками та дорослими експертами, що спільно ініціюють та реалізовують суспільно важливі проекти. Мета програми – допомогти молоді отримати практичний досвід демократичних стосунків та продемонструвати можливості власними силами змінювати життя навколо. Організатори: Благодійний фонд «Мистецький Арсенал», за підтримки Соціальної програми Марини Порошенко.

17:00 «Хто живе у мами в серці, або Практикум прив’язаності» – презентація нової книги дитячого психолога Світлани Ройз

Світлана Ройз: Я не проводжу презентації або лекції. Я люблю практикуми. Цього разу ми говоритимемо про нову книгу «Хто живе у мами в серці» – говоритимемо про любов, у якій є місце для всіх. Про те, як проявити її до дитини так, щоби вона була в цьому певна. Про те, як дати старшій в родині дитині відчуття, що з появою малюка любові до нього не стало менше. Я планую дати багато простих практик і розповісти багато дитинознавчих секретів про близькість дорослих і дітей будь-якого віку. І звісно, можна буде придбати книгу «Хто живе у мами в серці» російською або українською мовою з маленьким сюрпризом.

19:00 Презентація випускників школи «Агенти змін» з різних регіонів України, які  розкажуть про власні проекти та досвід реалізації (обов’язкова попередня реєстрація).

 

Неділя, 30 вересня

11:00 Екомислення: від ідеї до продукту. Типові труднощі та протиотрута до них.  Нікіта Шульга, винахідник (Київ, 12 років). Один iз розробникiв проекту «КОМПОЛА» — проект компостування органічних відходів у шкільних їдальнях. Зайняв 1-ше місце в міжнародному конкурсі Eco-Hero Awards, Сан-Франциско (організація нагороджує дітей і підлітків, які роблять щось класне для поліпшення екології). Проект «КОМПОЛА» започаткували у 32 школах України, а цьогоріч Мінприроди і Міносвіти (Лілія Гриневич) підтримали ідею та допомогли поширити проект на 200 шкіл. Організатор: всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів «Завтра – 2037».

11:15  Цілісність та практичність освіти Z . Богдан Марків, (15 років, Київ). Створив інтернет-платформу, де молодь зможе шукати собі гідну роботу з 14 років. Організатор: всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів «Завтра – 2037».

11:30 Як мігрувати з талановитого художника до перспективного льотчика. Крістіна Килинчарслан (17 років, Київ). Курсантка льотної академії, проміняла дизайн на аеронавігацію. Організатор: всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів «Завтра – 2037».

11:45 Як живуть і вчаться тінейджери Польщі: стиль життя, інтереси та виклики. Ula Andrian, старшокласниця (Варшава, 15 років), Ala Andrian, учениця середньої школи (Варшава, 12 років). Організатор: всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів «Завтра – 2037».

12:00 Данія, українські та датські школярі та сексуальне виховання: 20 хвилин про 5 днів обміну досвідом. Поліна Рубіс, школярка, DJ, правозахисниця (Київ, 12 років), Тимур Левчук, голова ГО «Точка опори». Організатор: всеукраїнська конференція унікальних тинейджерів «Завтра – 2037». 

13:00 – 15:00 Середня освіта очима підлітків: куди рухаємося? Модератори – тренери з дебатів, школа бізнесу й розвитку для підлітків Start Now, обговорення результатів із дорослою групою освітян.  Якщо вам від 13 до 18 років і у вас є пропозиції щодо покращення української освіти – приходьте! Реєстрація.

16:00 Професія «протоколіст»: чи потрібен буде етикет у майбутньому? Чи звертатимуть увагу на манери та зовнішній вигляд? Наталя Адаменко, президент “Etiquette School”, експерт з етикету і дипломатичного протоколу, професійний бізнес-тренер. 

17:00 Що таке кураторство? Лекцію присвячено кураторству: коли виникає поняття куратора, чим він/вона займається, яким чином взаємодіє з художником, вибудовує художні смисли, що таке перформативне кураторство. Розмова з Тетяною Кочубинською, PinchukArtCenter

18:00 Усі великі ідеї народжуються в трьох «В» — bus, bed, bath. Як народити ідею, втілити її в життя? Чому ідеологічне ядро таке важливе і як його наповнити змістами? Говоритимемо про філософію проектної діяльністі в форматі хвильових занурень нашої початкової школи, зокрема кейси мого класу. Спікерка – Лідія Фісунова, вчителька вищої категорії, класна мама КМДШ, спікерка Міжнародного Освітнього Центру Insight.

19:00 Презентація випускників школи «Агенти змін» з різних регіонів України, які  розкажуть про власні проекти та досвід реалізації (обов’язкова попередня реєстрація).

Квитки та абонементи

Для шкільних груп обов’язковий попередній запис за телефонами: +38 (044) 288 52 29; +38 (098) 416 40 63