Дні Шевченка в Мистецькому арсеналі | Лекція Юрія МакароваВиставки

Дні Шевченка в Мистецькому арсеналі | Лекція Юрія Макарова

Дні Шевченка в Мистецькому арсеналі | Лекція Юрія Макарова

З нагоди вручення державної премії імені Тараса Шевченка Мистецький арсенал організовує серію програмних лекцій нового голови комітету премії Юрія Макарова.

«Шевченко досі залишається гарантом українського провінційного консерватизму, його вшанування радше нагадує культ, який не припускає ані «єресей», ані сутнісного вживання в сенси Кобзаря. Однією з таких культурних практик була і національна премія Шевченка. Натомість, Тарас Шевченко є значною мірою предтечею української модерності, правдивий культурний герой – авангардний, завжди несподіваний, передовий, такий, що рухає час уперед. Як Україні повернути собі цього живого Шевченка – про це і поговоримо», – Юрій Макаров.

У п’ятницю, 21 лютого, о 19:00 запрошуємо на першу лекцію «Мова як умова. Умова виживання чи пережитку?».
Відвідати лекцію 21 лютого можна за попередньою реєстрацією: https://cutt.ly/FrNrVdW
Захід відкриє директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

«Мистецький арсенал як флагманська інституція культури порушує актуальні суспільні питання. Переосмислення ролі такого феномену, як Шевченківська премія є одним з таких питань. Постать Тараса Шевченка – дуже складна, багатовимірна – чи не століття піддавалась спрощенням і вихолощенням. Така ж траєкторія і премії. Діяльність шевченківського комітету впродовж останніх 5-ти років, а також той несподіваний короткий список номінантів, який було оголошено новообраним комітетом, є початком такого переосмислення. І ми вважаємо, що настав час проговорити ці зміни», – Олеся Островська-Люта

19 грудня 2019 року Президент України затвердив новий склад Комітету Національної Премії імені Тараса Шевченка. Головою Комітету Президент призначив філолога за фахом, журналіста та документаліста Юрія Макарова. 17 січня новопризначений Комітет оголосив номінантів 2020 року. Переможців Національної премії імені Тараса Шевченка оголосять на початку березня. 

У четвер, 5 березня, відбудеться друга лекція «Людина, яку поховав культ Шевченка». Реєстрація на лекцію 5 березня тут: https://cutt.ly/arNrZrM