Бліц-фестиваль театральної пострефлекії «Kurbas 10×10»Виставки

Бліц-фестиваль театральної пострефлекії «Kurbas 10×10»

Бліц-фестиваль театральної пострефлекії «Kurbas 10×10»

17 та 18 листопада о 16:00 запрошуємо на бліц-фестиваль театральної пострефлекії «KuRBAS 10X10».

10 учасників фестивалю представлять 10 театральних етюдів тривалістю 10 хвилин кожен на тему творчого доробку Леся Курбаса, п’єс що ставилися у Березолі та матеріалів з творчості та життя режисера.

Театр «Арабески» (Харків). Режисерка Світлана Олешко
Остання вистава Леся Курбаса в Харкові. Як робити спектакль, знаючи, що після цього твій театр і тебе особисто знищать? «Польська» п‘єса Миколи Куліша – пророцтво для Польщі сьогоднішньої чи шекспірівський універсалізм? Звукова партитура, як елемент архітектури вистави. Спектакль – самогубство. Спектакль – виклик.

Київський академічний Молодий театр (Київ). Режисерка Наталя Сиваненко
Перформанс з акторами Молодого театру, як послідовниками школи Курбаса. Молоді режисери, хореограф та артисти, натхненні його фізичним театром, увагою до руху та імпульсів, вичитками з його щоденників, та збережених відео – спробують поєднати цю методику з сучасною модерновою хореографією і створити містичний етюд на основі уривку з п’єси «Царь Едіп», яку Курбас поставив на сцені сучасного Молодого, по вулиці Прорізній.

Режисер Ігор Матіїв (Театр на Подолі) та студенти першого курсу Національного університету культури
Ескіз 1-ї дії п’єси «Народний Малахій»

Театр «Публіцист» (Харків).
Перформанс за мотивами вистави Леся Курбаса і Степана Бондарчука «Пролог». Інтерпретація та рефлексія на тему революції, феномену натовпу і ролі особистості у ньому. Чи виправдовуються очікування, чи варто жертвувати життям, чи нормально не бажати змін?

Майстерня Живого Театру «ГлибинА» (Київ)
Пластичний медіа-арт перформанс за мотивами твору Миколи Куліша «Народний Малахій». 

BEDLAM – перформативний театр (Київ)
Режисерка Анастасія Вервейко

Режисер, художник, перформер Іван Орленко (Вінниця)
«НАРМАХНАР» – сценічне перепрочитання заборонених радянською цензурою сцен твору Куліша «Народний Малахій» і однойменної вистави театру «Березіль» з огляду на сучасні пост-революційні реалії.

ПТІцентр ГО «Платформа Театральних Ініціатив» (Харків)
Перформанс-прокламація «Джіммі Хіггінс» за п’єсою Леся Курбаса, створеною за романом Емптона Синклера

Режисер Павло Юров (Київ)
«Куля з моста». Перформанс має в іронічній манері протиставити любовний роман молодого Курбаса із дружиною режисера Тернопільського театру та роман дружини Курбаса, Валентини Чистякової, із молодим актором його театру. У першому випадку Курбас намагався застрелитись, але куля залишилась в серці, у другому – Валентина із коханцем мали стрибнути з моста, і коханець це зробив, а Валентина знепритомніла. Ці події мають відбутися на тлі боротьби Курбаса з тенденціями спрощення та вульгаризації мистецтва та комунікувати із кінематографічним досвідом режисера.

Центр Всеволода Меєргольда (Херсон). Режисер Андрій Май.
«Перетворення». Робота з трансформацією спонтанної теми в просторі і часі. Як виникаюча тема перетворюється на творчій акт створюючи процес гри із свідомістю.
Як змінюється/ створюється / фіксується реальність – як перетворюється /не хочеться додавати “в театр”/ Скоріше , як життя перетворюється в зафіксоване життя, яке набуває рефлексії через новий наведений на фокус.

Учасників фестивалю обрали за результатами OPEN CALL, що тривав з 14 вересня по 15 жовтня 2018 року. До участі у конкурсі найшло 23 заявки з різних міст України.

Організатори:
Мистецький арсенал
Національна спілка театральних діячів України
Театральна лобораторія Мистецького арсеналу «Други поверх»