Авторська екскурсія Катерини БучацькоїВиставки

Авторська екскурсія Катерини Бучацької

У неділю, 8 грудня, о 14:00 запрошуємо на авторську екскурсію Катерини Бучацької виставкою «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації».

«Працюючи з роботами Параски Плитки-Горицвіт, не можна не звернути увагу на досить значний тематичний індійский пласт у творчому доробку мисткині. На перший погляд, він здавався окремим, нічим не зумовленим явищем, і це зачепило мене. Чим більше я читала «Індійські заграви» і знайомилася з життям Горицвіт, тим більше я розуміла, що це один із найбільш органічних проявів для неї» – говорить Катерина Бучацька.
Про своє ставлення до Індії Параска неодноразово промовляє устами Гіркої та Одисейни: «Бо, йдемо до такого Народу, шо корінне дуже вже держє на високому стопни. Таже, Індійськєй Народ, тай край їх, шшє до Хреста існували… У нашій Європі шшє ліси-лісенні гутіли з непрохідними дебрицями… а в Індії вже була моцно розвинута цивілізація з письменностьов, тай медициною… А до цего вже уміли ткати делікатецке полотно «струмливий потік», тай «вечірна роса». Ну, тай єк ни йти до таких зачинателів мудрості… та культури з древності-древнішшеї?».
 
Про цей важливий пласт творчості мисткині говоритимемо більше під час авторської екскурсії Катерини Бучацької 8 грудня. Катерина розкаже про захоплення Параски Плитки-Горицвіт Індією, її культурою та народом, познайомить нас з творами мисткині на індійську тематику, їхньою структурою та особливостями індійськх сюжетів. 
 
Катерина Бучацька – художниця, співавторка ідеї виставки «Параска Плитка-Горицвіт Подолання гравітації». 

Вхід на подію за квитком до Мистецького арсеналу. Виставка триває до 19 січня 2020 року.
«Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації» – це історія про власний всесвіт гуцульської мисткині Параски Плитки-Горицвіт. Фотографії, книжки, малюнки, графічні твори, скульптури й витинанки показують багатогранність творчої спадщини Параски Плитки-Горицвіт, а медіа-інсталяції та VR відтворюють побут, в якому жила і творила мисткиня.
Розклад подій освітньої програми виставки