«абсолютне ніщо» норвезької опери Тронда РайнхольдтсенаВиставки

«абсолютне ніщо» норвезької опери Тронда Райнхольдтсена

«абсолютне ніщо» норвезької опери Тронда Райнхольдтсена

Що таке сучасна опера у 2019 році?
Чи впливають якось на глобальний культурний процес (музику, театр, тощо) оперні постановки великих «соцреалістичних» опер Томаса Адеса, сучасні постановки опер Генделя, або понад 50 сучасних оперних прем’єр що відбуваються в Німеччині кожного року? Чи можна осучаснити оперу так, як це робить соціально-політичний театр, через опуси про Ходорковського, біженців, терористів або пересадку мозку?

14 лютого о 18:00 запрошуємо до Малої Галереї Мистецького арсеналу на відео-перегляд фрагментів оперного циклу «Ø» Тронда Райнхолдтсена та відкриту дискусію на тему розвитку та філософії нового музичного театру.

«ЕВРОПА у КРИЗІ! СУЧАСНА МУЗИКА у КРИЗІ! Кінець Історії? Кінець Європи? Кінець опери?» – 12 років поспіль норвезький композитор-концептуаліст Тронд Райхольдтсен «декламував», «викрикував» та стверджував ці тези у своїй артистичній критиці німецькомовного музичного та оперного «інституціоналізованого» андеграунду.
У 2009 році його реакцією на ці процеси стало створення та міфологізація проекту «THE NORWEGIAN OPRA», який в абсолютно унікальний спосіб, поєднав у собі ідеї (та анти-ідеї) Вагнера з історією європейської опери та філософії, традиції перформансу, сучасного мистецтва, нової музики (c K a g e L), масової культури та концептуалізму у новий, багатошаровий, дотепний та сатиричний Gesamtkunstwerk.

Дискусію модерують:
Тарас Лютий, філософ
Ілля Разумейко, композитор, перформер та арт-менеджер.

Локація: Мала Галерея Мистецького арсеналу (вул. Лаврська, 10)
Вхід вільний за умови попередньої реєстрації.