Звукова СфераВиставки

Назва

Звукова Сфера

Автор

Льота Ягі

Дата створення

2011

Техніка

Звукова інсталяція

Інсталяція «Звукова Сфера» складається з 20 обмотаних магнітною касетною плівкою сфер різного діаметру і двох програвачів. Нанесена на плівку аудіоінформація має чітке лінійне розгортання в часі та просторову форму. Плівка, будучи намотаною поверх сферичного об’єкту, не тільки утворює нові нашарування інформації, але й руйнує лінійність часу. Різного діаметру сфери мають відповідно і різну довжину плівки, а відтак – різний час та тривалість звучання. Сфери, які відтворюються на програвачі у довільному порядку та генеруючи шум, змінюють відношення між записаною на плівку звуковою інформацією та формою для її довільного відтворення. 

Практика використання як медіа електромагнітного поля та нанесеної інформації на магнітну плівку відсилає нас до експериментів початку 1950-х років та особливо до Джона Кейджа (John Cage) та Нам Джун Пейка (Num June Paik). У творі Пейка «Музика довільного доступу» за допомогою нарізаних фрагментів магнітних стрічок наклеєних на стінку та головки касетного програвача, відвідувачам пропонувалось творити звуковий потік із фрагментів різних творів, у довільних порядку і швидкості. 

Ліота Ягі народився 1980 року, проживає у Кіото. Працює з такими медіа та формами, як звукове й інтерактивне мистецтво,  інсталяція, скульптура, відео.

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010