Морфо ВежаВиставки

Назва

Морфо Вежа

Автор

Сачіко Кодама

Дата створення

2013

Техніка

Ферофлюїдна скульптура

Інсталяція складається з ферофлюїдної скульптури «Морфо Вежа» та короткого фільму «Хаос, що дихає». Ферофлюїдна скульптура під дією контрольованого магнітного поля трансформується, створюючи ситуацію динамічної, кінетичної, анімованої скульптури. Звертаючись до органічних форм і живої природи, геометрії та симетрії, які можна спостерігати у рослин і тварин, ритмів дихання, Кодама пропонує чудову метафору динамічних змінних у часі структур. Спостереження за проявленнями трансформаційних властивостей ферофлюїду наштовхує на відчуття оживлення скульптури, сприйняття її як живої сутності. Отримання не живим властивостей живого проявляє міфологічні коріння нашого сприйняття, вивільняючи моторошне і піднесене. 

Ферофлюїд – рідина, яка сильно піддається дії магнітного поля. Процес отримання феросплавів винайшли 1963 року у лабораторіях NASA. Дослідники намагались створити магнітне ракетне паливо, яке можна було б подавати в ракетні двигуни за умов нульової гравітації за допомогою потужних магнітів. 

Сачіко Кодама народилась 1970 року, живе і працює в Токіо. Одна з провідних японських художниць, які працюють на перетині науки та мистецтва.

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010