Голоси життяВиставки

Назва

Голоси життя

Автор

Масакі Фуджіхата

Дата створення

2012

Техніка

Мультимедійне мистецтво

«Голоси життя» – це технологічно складний твір, що поєднує між собою реальний, мережевий і кіберпростір. Як наслідок розвитку і проникнення цифрових технологій у наше повсякдення, з’являються нові шляхи і засоби для спілкування, переживання досвіду та самовираження. Водночас розмиваються межі і роль безпосереднього місця, яке переноситься з фізичного простору у віртуальний, де ми перебуваємо без присутності. 

Твір Фуджіхати має безпосередній зв’язок із фізичним простором  місцевістю у Ля Мартіньє (La Martinière) у Франції. Учасники вільно кричали, проїжджаючи велосипедом, оснащеним GPS-записувачем та відеокамерою, підготовленим маршрутом у формі кола. Оцифровані записи голосів та криків, емоційних переживань та вражень учасників, як і отримані цифрові дані, розміщені у вільному доступі в мережі. Це також дозволяє підняти питання про свободи та обмеження людини у вираженні емоцій, як у реальному, так і в віртуальному просторах. І про можливість зберегти зафіксоване повсякдення, дії як своєрідну колективну пам’ять онлайн. І про тендітність гігантських обсягів даних, які фізично складно організувати, зберегти, захистити приватність. 

Важливо розуміти, що твір «Голоси життя» – це не лише колекція чи скульптура з голосів, розміщена в інтернеті, але й колективна пам’ять, певний “мета-монумент” свободі людського вираження у кіберпросторі. В той же час, цей твір показує кіберпростір як інше місце, яке ми можемо споглядати і переживати як реальне місце чи як своє мейшьо. 

Масакі Фуджихата народився 1956 року. Один із піонерів японського мистецтва нових медіа. Найбільш визнаний за свої складні інтерактивні мережеві інсталяції, уваги до віртуального простору, зокрема до соціальних мереж і цифрової комунікації, Фуджихата актуалізує питання пов’язані з людським сприйняттям, усвідомленням та спілкуванням, які не могли бути проявлені через більш ранні медіа.

На найзначнішому фестивалі цифрової культури та мистецтв Ars Electronica Масакі Фуджихата був відзначений нагородами: «Золота Ніка»(«Проект глобального інтер’єру», 1996) та «За видатні досягнення»(«Голоси життя», 2013)

 

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010