ChozumakiВиставки

Назва

Chozumaki

Автор

Нело Акамацу

Дата створення

2017

Техніка

Звукова інсталяція

Серед особливостей звуку є і те, що він водночас є медіумом репрезентації і медіумом сприйняття. Надання звучання різним матеріалам, структурам є одним із способів відкриття їх невидимих властивостей. У той же час звук є одним із найбільш значних факторів формування нашого сприйняття дійсності. Серед міждисциплінарних технологічних мистецтв саме звукове мистецтво, або ж саунд-арт, найбільше фокусує увагу на природі звуку та особливостях його сприйняття. Звукове мистецтво балансує між шумами, звуками та музикою в її сучасному та історичному розумінні. 

Інсталяція «Chozumaki» складається з скляних ваз, заповнених водою, на дні яких магніт, що під дією електромагнітного поля обертається та створює вир. У результаті цього виру з’являються крихітні бульбашки, які стають причиною утворення ледве чутних звуків. Вода, будучи одним із найбільш містких символів у багатьох культурах, може виступати провідником між різними світами, станами живого, не живого і мертвого. Озвучення, оживлення чи навіть магія води через підкреслення її рідинної структури та властивостей змінювати форму має заворожуючий ефект. 

*Назва твору є грою слів у результаті  комбінації двох японських понять: “Chozubachі” та “Uzumaki”. Перше означає умивальник з каменю, який зазвичай розміщують перед чайним домом у традиційних японських садах. Друге слово означає вир, нурт. 

Нело Акамацу народився 1954 року. Художник працює з такими художніми формами, як інсталяції з електричними пристроями, відеоінсталяції, скульптури, картини та фотографії. На фестивалі цифрової культури та мистецтв Ars Electronica Акамацу був відзначений нагородою “Золота Ніка” у категорії “Цифрова музика та Звукове мистецтво” (“Chijikinkutsu”, 2015).

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010