Червоний Шовк ДоліВиставки

Назва

Червоний Шовк Долі

Автор

Sputniko!

Дата створення

2016

Техніка

відео-арт, ДНК-мистецтво

Цей твір є чудовим прикладом синтезу науки та мистецтва, де процесом і наслідком є надання одним живим сутностям властивостей інших. Що також відкриває шлях складним питанням етичного, морального характеру, розширення чи обмеження меж, можливостей та ідентичностей, які принесе генетична модифікація. Звертання Sputniko! до міфології можна розглянути і як метафору посилення міфологізації свідомості у все технологічнішому світі. 

У східно-азіатській міфології боги невидимою Червоною ниткою долі пов’язують між собою тих, кому судилося бути разом. Ця робота створена Sputniko! у співпраці з науковцями з генної інженерії Національного Інституту Агробіологічних Наук (Цукуба, Японія). Внаслідок генетичної модифікації шовкопрядам ввели гени, які відповідають за вироблення окситоцину – так званого гормону любові. А також гени коралу, що світяться червоним кольором, ввели у яйця шовкопрядів. 

Фільм «Червоний шовк долі — Палке кохання Тамакі» розповідає історію головної героїні Тамакі, амбітної генної інженерки. Вона створює власний «Червоний шовк долі» у сподіванні здобути серце Сачихіко. Дівчина вшиває «Червоний шовк долі» у свій улюблений шарф, задля того щоб здобути кохання своїх мрій, але дивні, міфічні сили починають жити у її творінні… 

Японсько-британська художниця Sputniko! народилась 1985 року. Живе та працює у Бостоні й Токіо. Sputniko! відома своїми фільмами та мультимедійними інсталяціями. У них вона актуалізує зміни, яким технологія піддає суспільство та людські цінності, зокрема ставлячи акцент на гендерних проблемах.

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010