Міжнародний фестиваль традиційних культур «ЕтноСвіт»Виставки

Міжнародний фестиваль традиційних культур «ЕтноСвіт»

Міжнародний фестиваль традиційних культур «ЕтноСвіт»
Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010

200 майстрів з України та країн світу представлятимуть ремесла та їх традиційні технології, відкриваючи таємниці створення справжніх мистецьких рукотворних шедеврів. Серед гостей фестивалю представники таких країн, як: Франція, Греція, Білорусь, Литва, Грузія, Узбекистан, Туреччина та інші. 

Проект має на меті створення платформи для культурного обміну, більш глибокого пізнання інших культур та інтеграції України у культурний світовий простір. Цього року Україна вперше запрошує народних майстрів країн світу, аби через народну культуру, яка є толерантною та об’єднуючою, створити атмосферу взаємопізнання та взаєморозуміння. 

Протягом трьох днів фестивалю на відвідувачів Мистецького Арсеналу чекатимуть: ярмарок традиційних ремесел, дитячий простір (традиційні ігри, забави, майстер-класи), традиційна кухня з різних куточків світу та запашний козацький куліш, виступи фольклорних гуртів, майстер-класи з традиційних танців України, Грузії, Білорусії, Литви, ярмарок літератури та спецпроекти, присвячені культурі та традиціям.

СПЕЦПРОЕКТИ:

  • «Відроджена традиція: гончарні візії»– роботи видатних гончарів, учасників Всеукраїнських симпозіумів монументальної кераміки в Опішному, Всеукраїнських симпозіумів гончарного мистецтва «Чигирин», Всеукраїнських симпозіумів народного мистецтва «Суботів»
  • «Школа народного малярства Василя  Парахіна». Василь Парахін – народний майстр з низки прадавніх ремесел: плетіння з кореня сосни, соломи, різьблення по дереву та каменю, ткацтво, вишивка.
  • Проект «Кобзарський Цех», що поєднав Київський, Харківський кобзарські та Львівський лірницько-кобзарський цехи, які працюють над дослідженням і виготовленням традиційних кобзарських інструментів.
  • Кінозал.Безперервна трансляція документальних стрічок, присвячених традиційним культурам та майстрам народів Світу.
  • «Мистецтво та ремесло американських індіанців південного заходу»– проект присвячений культурі племен Навахо, Хопі та Зуні, за сприяння Посольства США в Україні.

Доторкнутись до традиції власноруч гості фестивалю зможуть на майстер-класах з соломоплетіння, гончарства, писанкарства, розпису на склі, плетіння з кукурудзи, ліплення з глини, витинанки, петриківського розпису, ляльки-мотанки, плетіння з лози, випікання жайворонків з тіста, ткацтва та безліч інших ремесел. 

Міжнародний фестиваль традиційних культур «ЕтноСвіт» проводиться вперше, але має намір стати щорічним форумом, який збиратиме у столиці України творчих особистостей з різних країн світу з метою взаємо пізнання, налагодження культурних зв’язків між державами та сприяти поширенню іміджу України у світі.  Пізнаючи культури інших народів, ми глибше пізнаємо свою рідну культуру.


Архів