Дискусія «Головні аспекти справи «Скіфське золото». Як Україна обстоює свої культурні цінності»Виставки

Дискусія «Головні аспекти справи «Скіфське золото». Як Україна обстоює свої культурні цінності»

Дискусія «Головні аспекти справи «Скіфське золото». Як Україна обстоює свої культурні цінності»

У рамках виставки «СПЕЦВАНТАЖ! Історії повернення українських культурних цінностей» відбудеться дискусія «Головні аспекти справи «Скіфське золото». Як Україна обстоює свої культурні цінності»

Дискусія щодо актуальних питань реституції «Скіфського золота» — експонатів кримських музеїв із колекції «Крим – золотий острів у Чорному морі» відбудеться у п’ятницю, 13 грудня, о 16:00.
Учасниці дискусії — заступниця Міністра культури, молоді та спорту Світлана Фоменко та директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта, яка з березня по грудень 2014 обіймала посаду заступниці міністра культури.
Модеруватиме дискусію Вадим Карп’як

«Cкіфське золото» вивезли з Криму на виставку в археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі на початку лютого 2014 року, ще до того, як півострів незаконно анексувала Росія. Через анексію Росією Криму Україна вимагала від музею повернути експонати до Національного музею історії України.
Нідерланди відмовили повернути колекцію, мотивуючи можливими претензіями з боку кримських музеїв. Україна ж наполягала, що поки Крим окупований Росією, експонати не можна повертати на півострів, а треба передати безпосередньо державі Україна.
У грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв із колекції «Крим – золотий острів…» повинні бути повернуті в Україну. Музеї анексованого Росією Криму подали апеляцію на це рішення.
Вхід на подію за квитком до Мистецького арсеналу
У Мистецькому арсеналі виставка «СПЕЦВАНТАЖ! Історії повернення українських культурних цінностей» триває до 19 січня 2020 року. Проект реалізовано за підтримки Міністерство культури, молоді та спорту України. Виставка розказує справжні детективні історії про відновлення майнових прав на пам’ятки культури, вкрадені в різний час з України.
Розклад подій освітньої програми виставки