Мистецька праця. ART/WORKВиставки

Мистецька праця. ART/WORK

Мистецька праця. ART/WORK
Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010

Виставка українського та польського сучасного мистецтва «Мистецька праця. ART WORK» спільний проект Мистецького арсеналу та Міської галереї у Вроцлаві (Польща).

Фокусною темою проекту є праця художника і людей, задіяних в арт-індустрії України і Польщі, неоднозначні стосунки митця і арт-ринку. Другий важливий акцент – зміна уявлення про працю у суспільстві, основним викликом для якого є стрімке зменшення робочих місць за рахунок всебічної автоматизації та розвитку штучного інтелекту.

На виставці представлено 55 арт-проектів 26 польських і 34 українських митців: APL315, OK.ART, Szuper Gallery (Сюзанне Клаузен та Павло Керестей), Сильвестр Амброжяк, Марцін Бердишак, Світлана Бєдарієва, Юлія Бєляєва, Уляна Биченкова,Міколай Біберштайн, Андрій Бояров, Михайло Букша, Роберт Валенка, Олег Воронко,Вова Воротньов, Ігор Гайдай, Анатолій Ганкевич, Катажина Гурна, Ігор Гусєв, Томаш Доманьський, Дмитро Ерліх, Борис Кашапов, Ута Кільтер, Ольга Кісєльова, Адріан Коларчик, Дмитро Колосков, Дар’я Кольцова, Аліна Копиця, Діана Лєлонек, Каспер Лєцнім, Павло Маркман, Кароліна Мелніцка, Роман Михайлов, Маріуш Міколаєк, Олександр Мільштейн, Роман Мінін,Євгеніуш Мінцєль, Євген Нікіфоров, Домініка Ольшови, Томаш Позниш, Віктор Покиданець, Кароль Раджішевський, Ірміна Рущіцка, Арсен Савадов, Соломія Савчук, Олексій Сай, Янек Сімон, Ярослав Солоп, Міхал Стахира, Маріуш Таркавіан, Міхал Фридрих, Семен Храмцов, Болєслав Хромрий, Юлія Цурило, Євген Чернишов, Микита Шаленний, Кароліна Шимановська, Аліна Якубенко, Рафал Якубович, Олексій Яловега, Корнел Янчи.

Аліса Ложкіна

кураторка проекту

Ще з ХХ сторіччя за сучасним художником закріпився імідж своєрідного трикстера ліберальної системи – людини, якій вдалося вибороти право на відносну свободу від необхідності брати участь у загальносуспільній трудовій рутині. У певному сенсі сучасного митця можна визначити як людину, яка не ходить на роботу за фіксованим графіком. Але це зовсім не означає, що художник працює менше за інших членів суспільства. У чому ж специфіка власне мистецької праці? Яке місце у цій  системі займає робота арт-працівників, які не є безпосередніми продуцентами художніх об’єктів, але забезпечують існування інфраструктури сучасного мистецтва – кураторів, критиків, мистецтвознавців, «gallery girls» та ін.?   

Ева Сулек

кураторка проекту

Я хотіла поговорити про працю і пограти зі словами – будучи одночасно серйозною і підморгувати глядачам. Концепція “Мистецької праці” базується на множинному значенні цього слова. Праця – це щось, що ми просто робимо весь день? Це те, що приносить нам дохід?  Це результат якихось кращих або гірше організованих дій?  Мистецька праця є відправною точкою для більш детального вивчення творчості художника, механізмів функціонування арт-ринку, того, як його та його твори сприймає аудиторія.
Ми вирішили поєднати польське та українське мистецтво, оскільки ми знайшли багато спільних проблем, коли мова йде про творчість та життя художника. Я обговорювала проблеми художнього ринку Польщі та України з Алісою Ложкіною з 2014 року, коли вперше приїхала до Києва для дослідження українського мистецтва. Концепція відтоді розвинулась від дуже серйозної, до більш грайливої.  Я хотіла не тільки, щоб глядачі були шоковані обсягом проблем, які постійно переживає світ мистецтва. Я хотіла, щоб вони наблизились до художника та його роботи, щоб зрозуміли його і, можливо, навіть трохи полюбили

Олеся Островська-Люта

генеральна директорка Мистецького арсеналу

Багатьма мистецтво сприймається як сфера відпочинку, таке собі вічне свято. Чи це справді так? Як тут живуть художники? А як ті, хто робить можливою саму працю художника? Або хто не є художником, але його творчий та інтелектуальний внесок не менший? Як тут виглядає робочий графік з огляду на звичку до вечірніх подій? Це розвантажує чи перевантажує? І зрештою, що залишається у людини після десятиліть проектної роботи в мистецтві? Так би мовити, якою буде пенсія поета? Ось про це все ми б хотіли поговорити.

Команда

  • Кураторки проекту

    Аліса Ложкіна
    кураторка проектів Мистецького Арсеналу

    Ева Сулек
    незалежна кураторка, Варшава

     

  • Куратори-асистенти

    Олександр Пархоменко
    Малгожата Міцула 
    (The City Gallery in Wrocław)

Організатори виставки

Мистецький Арсенал та Міська Галерея у Вроцлаві (Польща) за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі.


Архів