Clouded LandsВиставки

Clouded Lands

Мистецький Арсенал
вул. Лаврська, 10-12
Київ, Київська область 01010

Проект присвячено 30-річчю Чорнобильської катастрофи.  

Колектив Food of War, міжнародний міждисциплінарний арт-колектив, який  досліджує взаємозв’язок тем їжі та війни через мистецтво, розробив проект виставкового туру Європою, відтворивши шлях радіоактивної хмари. Він почнеться 26 квітня 2016 року в Києві у Мистецькому Арсеналі. Маршрут проекту продовжиться через  Білорусію, Німеччину, Італію, Іспанію, Норвегію та завершиться заключною виставкою в Лондоні у квітні 2017 року.

Крім робіт колективу Food of War, серед учасників якого Омар Кастанеда, Квентіна Валеро, Ернан Баррос, Сімоне Маттар, Мартін Хайдук та Зінаїда Ліхачева, у кожній країні виставкового туру братимуть участь локальні художники, відібрані колективом із цих країн.

В Україні, з якої стартує проект, Food of War  спільно з  українськими художниками ‒ Зінаїдою Ліхачевою, Гамлетом Зіньківським, Романом Михайловим, Владиславом Новаківським,  Анною Котц, Ярославом Коломійчуком, Krolikowski Art, Артемом Волокітіним, Степаном Рябченком, Сергієм Погребиським, Юрієм Мусатовим ‒ більшість митців досліджуватимуть тему впливу Чорнобильської катастрофи на континент з точки зору споживання продуктів харчування. На виставці експонуватимуться нові арт-роботи, створені спеціально для проекту в Мистецькому Арсеналі.

Будь-яка з робіт, представлених на виставці, – це рефлексія на теми взаємозв’язку наслідків катастрофи з їжею та її споживанням, переосмислення їжі не лише як об’єкту споживання, але й як енергетичного джерела для розуму, який буває не в стані перетравити отриманий жахливий досвід, перетворюючи його на ментальну отруту.

В рамках Clouded Lands окремим проектом буде представлена етнографічно-мистецька виставка “Прекрасний ЧОРНОБИЛЬ”.

Також у програмі проекту Clouded Lands заплановано серію лекцій, кінопокази та семінари з різних тем для дітей та дорослих.

Всі заходи розроблені з метою надати аудиторії можливість зробити власні висновки щодо наслідків Чорнобильської катастрофи, адже ця трагедія не може залишитися непоміченою, особливо в Україні, де все ще існує ризик радіаційного витоку, якщо не будуть прийняті відповідні заходи із захисту напівзруйнованого 4го енергоблоку. 

ДОВІДКА:
Food of War – міжнародний міждисциплінарний арт-колектив, який  досліджує взаємозв’язок тем їжі та війни через мистецтво. Це неприбуткове об’єднання, основною метою якого є створення мистецьких робіт та організація заходів для підвищення громадської обізнаності про збройні конфлікти по всьому світу, а також для просування художників, які займаються розвитком цієї теми в своїй творчості.


Архів