100 шедеврів світової скульптуриВиставки

100 шедеврів світової скульптури

З 12 квітня по 12 травня у Мистецькому Арсеналі пройшла виставка «100 шедеврів світової скульптури».
Вперше в історії України!
100 творів 18 знакових світових митців в одному часі і просторі!

Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» 11 квітня 2013 року вперше в Україні відкрила унікальний проект – 100 шедеврів світової скульптури, що представила в одному часі і просторі твори знакових для світу митців.

Для того, щоб побачити хрестоматійні взірці світової скульптури, не обов’язково було їхати до Центру Помпіду, Музею Д’Орсе, Галереї Тейт чи МоМА – Мистецький Арсенал презентував скульптуру провідних авторів кінця XIX – першої половини XX століття, таких як Огюст Роден, Арістід Майоль, Амедео Модільяні, Генрі Мур, Ганс Арп, Олександр Архипенко, Костянтин Бранкузі, Рембрандт Бугатті, Поль Гоген, Сальвадор Далі, Едгар Дега, Альберто Джакометті, Діего Джакометті,  Хана Орлова, Пабло Пікассо, Огюст Ренуар, Осип Цадкін, Жак Ліпшиць.  

Виставка 100 шедеврів світової скульптури – меценатський проект на підтримку Мистецького Арсеналу. Завдяки колекціонерам в Україні концентруються яскраві твори світового мистецтва, а відомий філантроп та меценат Ігор Воронов люб’язно надав твори зі своєї колекції для експонування в Мистецькому Арсеналі задля підтримки розбудови та розвитку музейного комплексу.

 У рамках проекту 100 шедеврів світової скульптури Мистецький Арсенал ініціював публічну дискусію щодо державного і приватного субсидіювання культурних інституцій та розвитку мистецтва в Україні. Даним проектом Мистецький Арсенал прагне актуалізувати проблему відродження традицій українського меценатства, що складалися століттями від Київських князів до знаменитих родин Ханенків, Терещенків, Тарновських, Симиренків та інших, кому українська культура завдячує збереженням та розвитком. Сьогодні культура та її інституції в Україні гостро потребують опіки та сприяння приватних осіб, небайдужих до її минулого, теперішнього і майбутнього.

Мистецький Арсенал – проект загальнонаціонального значення, що виходить на рівень соціальної відповідальності кожного з нас, і потребує підтримки як держави, так і донаторів, меценатів, спонсорів та широкої громадськості. Лише спільними зусиллями ми можемо створити Музей для майбутніх поколінь. Не буває незначних внесків, адже велике складається з малого, і кожен в міру своїх можливостей може долучитися до створення МУЗЕЮ НАШОЇ З ВАМИ МРІЇ.

Протягом майже трьох років активної подвижницької діяльності Мистецький Арсенал став справжнім центром тяжіння для сотень тисяч киян та гостей нашої країни. За цей час проведено 30 масштабних мистецьких проектів, виставок, фестивалів, серед яких щорічні ART KYIV Сontemporary, Великий скульптурний салон, Книжковий Арсенал, Fine Art Ukraine – без них вже неможливо уявити культурне життя країни. Ініційована Мистецьким Арсеналом КИЇВСЬКА МІЖНАРОДНА БІЄНАЛЕ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА ARSENALE зафіксувала Україну на культурній мапі світу та стала поштовхом для розвитку українського сучасного мистецтва. Водночас, Мистецький Арсенал – це велична споруда, яка перебуває у процесі реставрації та потребує значних ресурсів – інтелектуальних, фінансових, технічних, кадрових. Задля цього потрібне усвідомлення державою і громадянами необхідності створення Музею, що стане брендом, візитівкою країни на міжнародній арені та предметом національної гордості кожного громадянина.

Наталія Заболотна, генеральний директор НКММК «Мистецький Арсенал»: 
«Мистецький Арсенал вже утвердився у свідомості широкої  громадськості, як найважливіший в країні центр культурної комунікації. Однак, у процесі його розвитку ми стикаємося і відчуваємо усі проблеми музейної галузі України, яка сьогодні, як ніколи, гостро потребує підтримки.
 Виставка «100 світових шедеврів» є підтвердженням того, як люди здатні змінювати світ. Сьогодні Мистецький Арсенал представляє творчість митців, без яких неможливо уявити історію світового мистецтва.  Саме тому ми закликаємо бути активними – кожен із нас може змінювати своє життя, суспільство та культуру. Ці зміни не потребують жертовності чи подвигу, а всього лиш небайдужості, зацікавленості у власному житті, культурі, мистецтві. Відвідуйте музеї, виставки, купуйте квитки, робіть клубні внески, розповідайте друзям і знайомим про цікаві соціальні проекти – і наш культурний простір буде змінюватися на очах, змінюватися завдяки спільним зусиллям окремих людей. Без цього ми не будемо мати відчуття особистої, і,  що важливо, суспільної гідності, причетності до створення великої української культури, якою пишатимемося ми і наші діти».

Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» впродовж трьох років активно працює з метою підтримки діяльності та розвитку Мистецького Арсеналу, створюючи програми та проекти, які консолідують навколо Мистецького Арсеналу однодумців та усіх небайдужих до його майбутнього людей. Завдяки фонду формується Клуб Друзів Мистецького Арсеналу, що об’єднує благодійну діяльність  українських та міжнародних організацій, фондів та приватних осіб, до якого можуть приєднатися усі охочі бути причетними до створення наймасштабнішої культурної інституції країни.  Імена благодійників фіксуються на віртуальній стіні Мистецького Арсеналу в рамках унікального Інтернет-проекту, реалізованого Фондом.

Проект «100 шедеврів світової скульптури» здійснився за підтримки АртФонду Ігоря Воронова.


Архів

YouTube video