Виставка сучасного мистецтва «Мистецька праця. ART WORK»Про Нас

Виставка сучасного мистецтва «Мистецька праця. ART WORK»

29 червня у Мистецькому арсеналі відкриється виставка українського і польського сучасного мистецтва «Мистецька праця. ART WORK»
 
На виставці буде представлено 55 арт-проектів провідних сучасних художників України і Польщі. Праця художника і людей, задіяних в арт-індустрії України і Польщі, неоднозначні стосунки митця і арт-ринку в епоху криз та турбулентностей планетарного масштабу – фокусна тема проекту ART WORK. Другий важливий акцент – зміна уявлення про працю у суспільстві, основним викликом для якого є стрімке зменшення робочих місць за рахунок всебічної автоматизації та розвитку штучного інтелекту. Як зміниться життя людини у світі, де пануватимуть дигітальні трудівники? Чи стане кожен із тих, хто лишиться без роботи, художником?

Аліса Ложкіна – кураторка проекту:
«Питання праці, і що є праця мистецька – давно стоїть на порядку денному. І останнім часом воно плавно перетікає в загальносуспільний контекст, це питання стає актуальним і для людства в цілому. Ми говоримо про те, що штучний інтелект забирає у людей робочі місця, то постає питання чим буде займатися людина, звільнена від необхідності працювати? Є версія, що вона обов’язково займатиметься  творчістю. Чи займеться? Якою буде ця творчість? І чи буде це працею, в класичному розумінні?»

Ева Сулек – кураторка проекту:
«Я хотіла поговорити про працю і пограти зі словами – будучи одночасно серйозною і підморгувати глядачам. Концепція “Мистецької праці” базується на множинному значенні цього слова. Праця – це щось, що ми просто робимо весь день? Це те, що приносить нам дохід?  Це результат якихось кращих або гірше організованих дій?  Мистецька праця є відправною точкою для більш детального вивчення творчості художника, механізмів функціонування арт-ринку, того, як його та його твори сприймає аудиторія. Ми вирішили поєднати польське та українське мистецтво, оскільки ми знайшли багато спільних проблем, коли мова йде про творчість та життя художника. Я обговорювала проблеми художнього ринку Польщі та України з Алісою Ложкіною з 2014 року, коли вперше приїхала до Києва для дослідження українського мистецтва. Концепція відтоді розвинулась від дуже серйозної, до більш грайливої.  Я хотіла не тільки, щоб глядачі були шоковані обсягом проблем, які постійно переживає світ мистецтва. Я хотіла, щоб вони наблизились до художника та його роботи, щоб зрозуміли його і, можливо, навіть трохи полюбили.»

Олеся Островська-Люта – Генеральний директор НКММК «Мистецький Арсенал»:
«Багатьма мистецтво сприймається як сфера відпочинку, таке собі вічне свято. Чи це справді так? Як тут живуть художники? А як ті, хто робить можливою саму працю художника? Або хто не є художником, але його творчий та інтелектуальний внесок не менший? Як тут виглядає робочий графік з огляду на звичку до вечірніх подій? Це розвантажує чи перевантажує? І зрештою, що залишається у людини після десятиліть проектної роботи в мистецтві? Так би мовити, якою буде пенсія поета? Ось про це все ми б хотіли поговорити.»

 
Прес-тур для журналістів 29 червня о 17:00.

Відкриття виставки 29 червня о 18:30.

Виставка триватиме до 30 липня.

30 серпня 2017 відбудеться відкриття проекту у Міській Галереї у Вроцлаві (Польща).

Організатори проекту: Мистецький Арсенал (Київ, Україна) Galeria Mieska (Вроцлав, Польща)

Кураторки виставки: Аліса Ложкіна (кураторка проектів Мистецького Арсеналу, Київ), Ева Сулек (незалежна кураторка, Варшава).

Куратори-асистенти: Малгожата Міцула Олександр Пархоменко

Графічний дизайн: Олеся Бачинська

Проект здійснюється за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі.