Підліткова Рада Мистецького арсеналу: як минули сім місяців роботиПро Нас

Підліткова Рада Мистецького арсеналу: як минули сім місяців роботи

У 2023 році до Підліткової Ради Мистецького арсеналу долучилося 7 учасниць — Катерина Федоренко, Настя Мостова, Валерія Григоренко, Софія Аббасова, Софія Кириленко, Юля Висотенко, Оля Шеременко. Дівчата працювали за кураторства менеджерки освітніх програм Мистецького арсеналу Ліани Комарденко.

Під час роботи Підліткової Ради її учасниці зазирнули за лаштунки музейного життя й дізнались, як народжується концепція виставки, як проходить співпраця з митцями, як відбувається монтаж художніх робіт, а також познайомилися з усіма відділами Мистецького арсеналу, довідалися про таємниці Старого Арсеналу та долучилися до багатьох подій.

У дні «Сімейних вихідних», які відбувалися у межах проєктів «Серце землі» та «Форми присутності», дівчата мали можливість спробувати себе у ролі музейних педагогів — провели творчі майстерні для дітей, порефлексували над улюбленими роботами з експозицій та, навіть, створили власний віртуальний виставковий проєкт на основі наших каталогів та 3D-турів. Один з таких проєктів дівчата назвали — #вони творили українське (про митців періоду «Розстріляного відродження»).

Особливо тепле ставлення учасниць до літератури спонукало нас почати співпрацю із письменниками в межах роботи Підліткової ради. Дівчата мали прочитати книжки за їхньою порадою, а опісля обговорювати найактуальніше під час ZOOM-зустрічей. Так, дівчата спробували себе ще й в ролі журналісток і взяли інтерв’ю у письменниць Тетяни Стрижевської та Євгенії Кузнєцової, а також письменника Андрія Любки. Під час розмов була можливість не лише обговорити власне твори, поставити особисті питання, а й одержати поради щодо того, як почати писати.

Окрім того, у межах ХІ Книжкового Арсеналу дівчата були волонтерками, а також взяли інтерв’ю у кураторки основної літературної програми Фестивалю, виконавчої продюсерки Радіо Культура, перекладачки та письменниці Ірини Славінської.

У липні учасниці Підліткової Ради запросили всіх охочих приєднатися до прогулянки з художницею Тамарою Турлюн та художниками Даніілом Немировським і Максимом Мазуром виставкою «Форми присутності». Зустріч відбулася у форматі живого інтерв’ю.
Під час зустрічі відвідувачі та відвідувачки дізнавались чи завжди художники вкладають глибокий сенс в свої роботи, які нові матеріали їх надихають, чи бувають у них артблоки і що зрештою взагалі можна назвати мистецтвом.

Екскурсія-прогулянка стала заключною у роботі з учасницями Підліткової Ради.

Бути частиною Підліткової Ради Мистецького арсеналу — це про те, як відчути і зрозуміти роботу однієї з найбільших культурно-мистецьких інституцій України, долучитись до команди професіоналів, відкрити в собі нові таланти, познайомитися з креативними людьми і закохатися в мистецтво.

Наступний набір до Підліткової Ради відбудеться вже восени 2023 року. Тож слідкуйте за нашими новинами і не пропустіть можливості познайомитися та попрацювати разом з командою Мистецького арсеналу.