Премія ВозницькогоМузей

Премія Возницького

Премію засновано НКММК «Мистецький Арсенал», Львівською Національною галереєю мистецтв  ім. Б.Г. Возницького та Благодійним фондом «Мистецький Арсенал» у квітні 2013 року.

Премія імені Бориса Возницького «За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи» є українською недержавною премією, якою відзначають осіб або колективи, що зробили вагомий внесок у розвиток музейної справи в Україні. Це є унікальна за своєю концепцією нагорода, покликана підкреслити соціальну значущість музейної діяльності, сприяти консолідації професійної спільноти та надати підтримку активним й талановитим музейним працівникам. Премія має на меті відзначити виняткові досягнення професіоналів музейної галузі, котрі стали основою етапних якісних змін у роботі окремих музеїв та у музейній справі України загалом. Вручення Премії відбувається раз на два роки.

Переможця Премії визначає Експертна рада, склад якої що два роки змінюється на третину. До неї разом з визнаними музейними фахівцями входять авторитетні  представники  громадськості.

Борис Григорович Возницький

Український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України (2005), лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (1990), заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ICOM), доктор honoris causa.

За неповними підрахунками, Возницький і його співпрацівники врятували близько 36 000 творів мистецтва, серед яких гобелени, меблі, картини, вівтарі, мармурові і дерев'яні скульптури, предмети ужиткового мистецтва тощо. Рятівну діяльність Возницького нема з чим порівняти на теренах України кінця XX століття.

Порядок висування кандидатів:

На здобуття Премії можуть бути висунуті окремі особи або колективи, які своєю діяльністю сприяли формуванню та збереженню музейних колекцій, створенню новітніх експозицій, реалізації освітніх проектів, застосуванню інноваційних форм діяльності, інституалізації та популяризації музейної сфери тощо.

Право висувати кандидатів на здобуття Премії мають громадяни України, представники музейних колективів, закладів культури, творчих спілок, бібліотек, університетів, книжкових видавництв, засобів масової інформації тощо. Особа або колектив, які висувають кандидата на здобуття Премії, у рамках одного сезону Премії мають право висувати не більше одного кандидата.

Період діяльності номінанта для здобуття Премії значення не має.

Кандидат на здобуття Премії може висуватись необмежену кількість разів.

Заявка на Премію має містити:

  • лист, що містить відомості про особу чи організацію, яка висуває кандидата на здобуття Премії, контактні телефони, повну адресу того, хто висуває;
  • розгорнуте CV кандидата із докладним описом його фахових здобутків;
  • письмову згоду кандидата на висунення на здобуття Премії.

Документи надсилати до 10 квітня 2017 р. на електронну пошту:
[email protected]
або за адресою:
01010, м. Київ, вул. Лаврська, 10. Комітет Премії імені Бориса Возницького

Кандидати будуть повідомлені про зарахування для участі у конкурсі одразу після надходження документів.

Секретар Премії:
Вікторія Величко

Детальна інформація за тел:
067 235 84 52, 067 327 12 74

Завантажити

Положення про премію імені Бориса Возницького