Заряд NEOсвіти: Мистецький арсенал провів фестиваль для дітей та підлітківПро Нас

Заряд NEOсвіти: Мистецький арсенал провів фестиваль для дітей та підлітків

22-24 вересня у Мистецькому арсеналі відбувся фестиваль «NEOсвітній Арсенал».

Гасло «Різні разом» об’єднало в історичному просторі усіх, хто поділяє основні принципи фестивалю: інклюзія, безбар’єрність, неформальна освіта, жага до пізнання нового та можливість бути собою.

 

На фестиваль завітали понад 40 учасників з усіх куточків України, зокрема і з деокупованих територій. Музеї, благодійні фонди, громадські організації, заклади шкільної та позашкільної освіти, а також бібліотеки пропонували відвідувачам долучитися до neoсвітніх активностей на стендах. Ігри, пізнавальні квести, знайомство з роботами, дослідження власної історії та керування FPV-дронами — діти та дорослі протягом 3 днів фестивалю могли обирати заняття до душі.

Тепла вереснева погода дозволила повною мірою насолодитися святом ненудної освіти: фестиваль відвідало понад 5 тисяч відвідувачів та відвідувачок.

Загалом протягом 22–24 вересня на «NEOсвітньому Арсеналі» відбулося:

  • 45 воркшопів та майстер-класів;
  • 20 театральних, музичних, танцювальних та інших перформативних виступів на сцені;
  • 5 мистецьких проєктів;
  • 21 кінопоказ (зокрема для людей з порушеннями слуху та зору).

На фестивалі постійно діяли:

  • ярмарок освітніх продуктів;
  • активності від стендових учасників — музеїв, бібліотек, освітніх й культурних ініціатив;
  • зона безпечної гри від 0 до 4 років та кімната тиші.

Дитячі та підліткові рок-концерти, вистави театру ляльок просто неба, музейні історії, ігри-вікторини, вивчення шрифту Брайля та гасання серед стрічок у просторі мистецьких проєктів — лиш невелика кількість активностей, якими радо насолоджувалися відвідувачі «NEOсвітнього Арсеналу».

У фестивальному просторі були представлені такі мистецькі проєкти: «Залишки з відсіченого» (Богдана Давидюк), «Playscape» (Даша Подольцева, Лєна Орап, Олексій Шмурак), «Можна. Всередині» (ДІ(Я)ТИ), «Хрест», «Дерево» («Лісова 3» – Світлана Гриб, Сергій Спіжовий), фотопроєкт «Eye Contact. Погляд у спектрі» (LEVCHYK SPECTRUM HUB).

До кінопрограми увійшов 21 кінопоказ від 5 партнерів-учасників, які надали мультфільми й освітні відео: Національний центр Олександра Довженка, Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM, Чілдрен Кінофест, ГО «Stop sexтинг» та «Дивись як чутно» (MEGOGO). Із них 3 кінопокази супроводжувалися аудіоописом та ще 3 було проведено з перекладом жестовою мовою.

До перформативної програми долучилися 9 учасників: Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв, театр «Паростки», танцювальний колектив «Фенікс», духовий оркестр «Сувенір», школа «Rock school», фольк-студія «Правиця», приватний театр ляльок «Равлик», DrumArt Music School, а також Олексій Коваленко з науковим виступом.

«Різні Разом зібралися у просторі «NEOсвітнього Арсеналу», аби грати, досліджувати, вчитися та бути собою. У наш час надзвичайно важливо ловити такі миті та збиратися з однодумцями — тими, хто вірить у ненудну освіту та пізнання через гру і співтворчість. Ми вдячні учасникам та учасницям, відвідувачам та відвідувачкам за те, що були з нами на «NEOсвітньому Арсеналі», наповнювали простір сміхом та щирою радістю пізнання нового.

Також вдячні учасникам «Музейних мережувань» — важливого проєкту, що відбувся в межах фестивалю. Цього року до нас завітало 5 музеїв з деокупованих територій, які відновлюються, розвивають свої освітні програми та надихають своєю роботою», — говорить кураторська група фестивалю.


Фестиваль «NEOсвітній Арсенал» — це проєкт для дітей і підлітків, ініційований і втілюваний у Мистецькому арсеналі. У 2023 році фестиваль відбувся увосьме 22-24 вересня.

Організатор фестивалю «NEOсвітній Арсенал. Різні разом»: Мистецький арсенал у співпраці з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу».
Проєкт профінансовано урядами Великої Британії, Канади, США, Фінляндії, Швеції та Швейцарії за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну».

Кураторська група:
Катерина Макарова, кураторка фестивалю
Ліана Комарденко, кураторка музейного напряму
Ганна Клименко, кураторка напряму роботи з учасниками
Ольга Ольховська, кураторка перформативної програми та мистецьких проєктів.