Запрошуємо на Вечір поезії та винаПро Нас

Запрошуємо на Вечір поезії та вина

Увечері 16 грудня Мистецький арсенал та Міжнародний поетичний фестиваль StAnza запрошують долучитись до непересічної події — вечору поезії та вина. Подія відбудеться о 21:00 (Kyiv) / 19:00 (GMT) у Zoom-i. Вона буде про поезію, переклад, про втрачене, або ж, навпаки, набуте в процесі перекладу, про емпатію та порозуміння. Організовуємо її спільно з Міжнародним поетичним фестивалем Шотландії StAnza в межах літературного проєкту співпраці

Кураторки — Оксана Щур (Україна), Енні Рузерфорд (Шотландія).

Музичний супровід події — Григорій Семенчук.

Щоб долучитись до події та мати змогу спілкуватись із учасниками, — будь ласка, зареєструйтеся.

Як поезія може перекидати мости між Україною та Шотландією? Чи не є ми ближчими, ніж це демонструє мапа? Четверо українських поетів та поеток випробували, як звучатимуть їхні вірші шотландською. А четвірка шотландських поетів та поеток, відповідно, українською. 

На події презентуємо:

  • музичні треки, які створив Григорій Семенчук. Хіп-хоп, поп та електропанк! Тут використані фрагменти поетичних текстів та перекладів учасників проєкту. Спеціально для цих композицій українські поети записали вокал, спробувавши себе у ролі перформерів. Візуальний ряд композицій — Євгеній Арлов.
  • електронну збірку перекладених авторських творів україно-шотландських поетичних тандемів. 

Хтось із цих поетів займається перекладом професійно й щоденно, як-от Лесь Белей, що працює у тандемі з Вікі Хасбенд. Хтось перекладав з англійської напряму, добре її знаючи. Хтось послуговувався підрядником, виконаним нерідною англійською. Мирослав Лаюк запропонував розказати про емоції, переживання та метафори не лише літературною українською, а діалектом — так само, як Розанна Уотт, що пише шетландською. Олена Гусейнова взялася за соціальну поезію Ханни Лейвері, а Люба Якимчук шукала відповідники ритмам і римам Ендрю Блера.

Мистецький арсенал є флагманською українською інституцією культури, яка у своїй діяльності інтегрує різні види мистецтва – від різноманітних художніх практик, до музики та літератури. В рамках діяльності інституції відбувається щорічний мультидисциплінарний Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» — найбільша інтелектуальна подія України.

StAnza Scotland’s International Poetry Festival фестиваль із багаторічним досвідом проведення міжнародних літературних подій. Участь у програмах цього фестивалю беруть письменники та митці з усього світу, в тому числі й Східної Європи. Міжнародний поетичний фестиваль Stanza є майданчиком для презентації української поезії в Шотландії, серед інших країн світу.

Подія відбувається в межах проєкту “Україна—Шотландія: Літературний проєкт співпраці”, який підтримує Європейський Союз за програмою «Дім Європи».