Виставка «Україна: короткі оповідання»Про Нас

Виставка «Україна: короткі оповідання»

«Україна: короткі оповідання. Сучасні художники з України. Роботи з колекції Imago Mundi» — це виставка, яка була створена у результаті співпраці Соломії Савчук, керівниці відділу програм сучасного мистецтва Мистецького арсеналу, Фонду Imago Mundi (м. Тревізо) та MAXXI (Національного музею мистецтва XXI століття у м. Рим), як знак підтримки італійців українському народу та мистецькій спільноті. 

«Україна: короткі оповідання» — дослідження української мистецької сцени через роботи, які спеціально створені для колекції Imago Mundi 140 художниками, як початківцями, так і вже відомими авторами, у форматі 10×15 см.

Переглянути колекцію Imago Mundi можна за посиланням.

Фонд Imago Mundi створює проєкти, які відповідають нагальним проблемам сучасності, тому українська колекція, яка пов’язана з подіями 2014 року, у вигляді виставки ожила у важкий історичний момент для України.

Виставковий проєкт відбувся у 3 етапи:

  • перший у Національному музеї мистецтва XXI століття (MAXXI) у Римі;
  • другий у каналах Венеції;
  • третій у Gallerie delle Prigioni у Тревізо, на виставковому майданчику Фонду Imago Mundi.

Виставка у музеї мистецтва XXI століття (MAXXI) у Римі тривала з 10 березня до 25 квітня. Квиток коштував 5 євро. Кошти були передані до фонду надзвичайної гуманітарної ситуації в Україні, створеного UNHCR Italy – UN Refugee Agency, ЮНІСЕФ Італії та Італійського Червоного Хреста.

«Мистецтво і культура говорять універсальною мовою, яка об’єднує народи заради діалогу, відкидаючи всі форми насильства», — зазначає Джованна Меландрі, президентка Фонду MAXXI.

Фото з сайту Фонду Imago Mundi

Венеція

Завдяки підтримки Фонду Imago Mundi зварена металева скульптура “Kollina” українського художника Олекси Фурдіяк 22 квітня була експонована на човні у каналах Венеції.

Робота створена у 2013 році. Її висота становить 4 метри, а вага — близько 300 кг.

“Kollina” («коліна» українською) нагадує позу, в якій отримували відзнаки, урочисту позицію, яку може зайняти лише вільна людина, яка переслідує справедливість. Скульптура також має руки, перпендикулярні до тіла, як знак відкритості та свободи.

Як пояснює сам митець: «Відкритість і рішучість є внутрішніми характеристиками вільних людей. Незалежність і свобода мають першочергове значення для існування людини».

Скульптура “Kollina” була привезена до Італії з України на початку квітня під час мандрівки, яку здійснила команда Фонду Imago Mundi, завдяки співпраці з кураторкою Соломією Савчук.

Фото з сайту Фонду Imago Mundi

Тревізо, Gallerie delle Prigioni, виставковий майданчик Фонду Imago Mundi, 6–29 травня

Після «прогулянки» скульптури “Kollina” каналами Венеції, роботу Олекси Фурдіяка було перевезено до Gallerie delle Prigioni у Тревізо і експоновано на виставковому майданчику Фонду Imago Mundi.

Третій етап виставкового проєкту завершується у Тревізо уже завтра, 29 травня. Виставка «Україна: короткі оповідання» була представлена у новій формі, тож відвідувачі змогли побачити протягом місяця:

  • колекцію Фонду Imago Mundi, повернену з Риму;
  • скульптуру “Kollina” Олекси Фурдіяка;
  • серію акварельних робіт Юрія Іванцика.

Фото з сайту Фонду Imago Mundi