Вистава «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка»Про Нас

Вистава «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка»

Привет Майк,

Я живу в поселке городского типа, который называется также, как твой город Нью Йорк. Сейчас у нас в Донецкой области неспокойно. Однажды нас ночью разбудил рев танка. Вслед за ним через день пришла война. Сейчас у нас тихо, только изредка слышно выстрелы.

…прошло время. Все привыкли к этому, и стали жить дальше. Но война не прекращается. Я попадал под обстрел, было очень страшно. Но я никого не виню.

 

….I lost my way because words

couldn’t pretend to be

wedding rings around the fingers

and no one told me clocks,

in the final analysis,

were not made to predict

the erratic path of disasters.

 

Театральна Лабораторія Мистецького Арсеналу Другий Поверх представляє перший театральний проект: «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка».

23 та 24 грудня у Мистецькому Арсеналі відбудеться прем’єра імерсивної променадної вистави. Проект створений з підлітками із селища Новгородське, Донецькою області і розказує про життя людей, які залишилися жити у прифронтовій зоні.

Новгородське, Торецьк, Авдіївка… Неможливо виїхати, заводи і шахти не можна зупинити. Вони кажуть про себе: “Наші люди міцніше за сталь”.  З Новгородського добре видно вечірні вогні Горлівки, що знаходиться на непідконтрольній території. Незважаючи на обстріли і близькість до зони розмежування, дитячий театральний гурток Новгородського не припиняв своєї діяльності.

Через несподівану історію містечка, спогади, ситуації, інтерв’ю з працівниками шахт і заводів глядач можливо побачить інший Донбас. Провідниками у цей світ будуть саме юні мешканці Новгородського – група аматорського дитячого театру, що ще зимою 2015 року, відправилася маланкувати селищем під обстрілами

Напередодні Різдва 14 підлітків приїдуть до Києва щоб розказати свої історії, а вистава є своєрідною прогулянкою на схід. Особисте і історичне, культура і індустрія переплелися у непросту канву проекту, яку зв’язують листи до далекого незнайомця з Нью-Йорка. Вибудовуються комунікації українською, англійською, російською. Глядач буквально матиме змогу опинитися в кожній історії окремо, адже для кожної в стінах Арсеналу створено окремий простір. Вистава – є яскравим прикладом сучасного театру та, окрім художніх декорацій, включає багато аудіо – візуального матеріалу.

 

Режисер: Ольга Данилюк

Драматургія: Дмитро Левицький та Ольга Данилюк

Технічний керівник проекту/звук:Володимир Богданович

Актори: театральний гурток Новгородського

Художник постановник: Богдан Поліщук

Відео: компанія Skilz

Світло: компанія Zinteco

 

Вистава відбудеться:

23 грудня – 16:00

24 грудня –  16:00 та 19:00

Вартість квитка – 100 гривень

Квиток можна придбати в касі Мистецького арсеналу або ONLINE

 

Чи знали ви, що Нью-Йорк є не тільки в Америці, але й в Україні? Селище міського типу Новгородське Донецької області до 1951 року мало назву Нью-Йорк (New-York). Воно було засноване в 1892 році німцями-менонітами з хортицьких колоній, і вже у 1894 німецький інженер Я. Г. Нібур побудував тут фабрику для виготовлення землеробних машин. З моменту заснування і за весь дореволюційний період на заводі побудовані такі цехи: ковальський, ливарний, токарний, столярний, слюсарний, складальний, фарбувальний. У 1905 році був також побудований цегельний завод Унгера, відкритий книжковий магазин братів Гам, банк. контора П. Діка і П. Унгера, Центральне училище. У 1912 році в колонії була відкрита жіноча гімназія. Після прийняття закону про декомунізацію в 2015 р., депутати Верховної Ради запропонували повернути селищу історичну назву Нью-Йорк.