Відеоісторії для проєкту «Про наші відчуття»Про Нас

Відеоісторії для проєкту «Про наші відчуття»

24 лютого змінилося все. Цей день розмежував життя на відрізки «до» та «після», між якими ми блукаємо як у лісі, сповненому спогадами та почуттями, які часом хочеться забути. Коли команда Мистецького арсеналу вперше зібралася після початку повномасштабного вторгнення Росії, ми помітили, що багато говоримо, інколи сумбурно, перериваючи одне одного через відмінність досвідів та сприйняттів.

Виявилося, що нам самим важливо проговорити досвіди війни, і, ніби знову його переживаючи, відкинути негативні емоції та набути в такий спосіб стійкості. Тому, частиною «Виставки про наші відчуття» стала низка персональних історій працівників і працівниць Мистецького арсеналу, які ми зафіксували у відеоформаті. На екранах ви можете побачити і почути розповіді про те, як повномасштабне вторгнення змінило наші життя.

Фото — Євсікова Анастасія.

Ми розуміємо неможливість спроб структурно осмислити те, що відбувається з кожним і кожною з нас, але нам щиро хочеться зібрати ці різні досвіди докупи. На нашу думку, практика «проговорення разом» потрібна не тільки для своєрідної терапії, що безумовно є важливою, а й для ширшого усвідомлення того, що відбувається із нами тут і тепер. Тож, звертаємося до всіх, хто хотів би поділитися своїми історіями: про те, як ви і ваші близькі переживаєте війну, як змінилося ваше життя з 24 лютого, які стани та почуття ви пережили і чи було місце для мистецтва?

Мистецький арсенал надасть майданчик митцям і мисткиням — на основі зібраних історій далі осмислювати цей досвід за допомогою мистецьких інструментів. Через множинності поглядів та інтерпретацій ми хочемо зафіксувати різні досвіди для майбутнього художнього осмислення і їх збереження для історії.

🔶 Як поділитися із нами історією:

Ви можете записати свою відеоісторію на телефон у адаптованому для цього просторі Мистецького арсеналу або в будь-якому зручному для вас місці, вона також може бути анонімною (наприклад, можете говорити з вимкненою камерою чи через предмет, який супроводжував вас ці місяці). Відеоісторією можна поділитися через гугл-форму, заповнюючи її, ви даєте згоду на використання вашої історії для подальшої роботи митців та мисткинь.

🔶 На які питання ми шукаємо відповідь разом:

Ми визначили для себе кілька умовних запитань, які допоможуть сфокусувати ваші думки. Цими ж запитаннями ми послуговувалися самі, записуючи відео зі співробітниками:

  • про війну і власні переживання, страхи, мрії, спогади, думки;
  • про мистецтво, його вплив зараз — чи воно потрібно зараз взагалі й що буде з ним далі, яким воно може бути й які функції виконуватиме, якою є ваша взаємодія з мистецтвом під час війни, чи є місце інтелектуальній діяльності, читанню книжок, слуханню музики і т.д.

Зазначений перелік не є вичерпним — якщо ви хочете розповісти щось ще, будь ласка, поділіться цим. Команда Мистецького арсеналу дуже вдячна за вашу щирість і готовність говорити. У вирі подій і швидкоплинній реальності часто виникає почуття самотності і покинутості, проте наш біль є спільним і всі ми проживаємо його по-різному і схоже водночас. Тому важливо поділитися цим досвідом, прожити його разом, щоб рухатися далі.

Перед початком роботи з вашими історіями, ми обов’язково сконтактуємо з вами для остаточного узгодження та підтвердження формату використання вашої історії. У будь-який момент ви можете відмовитися від участі у проєкті, а також попросити, щоб ваші дані й відеоісторія були видалені.

Якщо у вас виникли запитання, пишіть, будь ласка, на пошту: [email protected]