«В кожну хату – по квадрату!» в Мистецькому АрсеналіПро Нас

«В кожну хату – по квадрату!» в Мистецькому Арсеналі

3 червня о 15:00 у Мистецькому Арсеналі відбудуться лекція та майстер-клас художника Миколи Маценка «Український сувенір», присвячені картині Казимира Малевича «Чорний квадрат». Митець розповість про значення твору, його важливість для історії мистецтва та проведе майстер-клас з виготовлення чорного квадрату. Всі охочі зможуть взяти участь у виготовлені «українського сувеніру» ‒ Чорного Квадрату. Готові сувеніри можна буде придбати під час відкриття виставки «Малевич +» в Мистецькому Арсеналі 9 червня та на Malevich’s Days 10-12 червня, ініційованих Kyiv-Mohyla Business School. Подія відбудеться у рамках акції митця «В кожну хату ‒ по квадрату!». З 2006 року Микола Маценко проводить її на підтримку всім відомого твору Казимира Малевича «Чорний квадрат». Акція полягає в тому, що Микола «штампує» зображення «Квадрату» та продає їх по символічній ціні в місцях, що «ближче до народу». Наразі Микола Маценко проведе майстер-клас зі створення  «квадрату» в Мистецькому Арсеналі.

В КОЖНУ ХАТУ – ПО КВАДРАТУ!

«У мистецтві існує всього дві загальновідомі ікони – «Джоконда» Леонардо да Вінчі та «Чорний квадрат» Казимира Малевича. І якщо щодо позитивного сприйняття першої картини існує безумовний консенсус, то друга ось уже ціле століття є предметом гострих дискусій не тільки і не стільки у вузьких колах фахівців, скільки серед широких верств суспільства. «Квадрат» не залишає байдужими нікого: починаючи від простого робітника і закінчуючи академіком. Його існування не тільки спонукає до холодного аналізу, а й викликає бурю емоцій. Особливо серед людей далеких від мистецтва. Якщо бути зовсім чесним, то слід визнати, що головним збуджуючим чинником є далеко не естетичні якості картини, а фінансове питання. Людей найбільше хвилює: «Чому така проста річ коштує мільйони? Адже я й сам так можу!» Дійсно, кожен так може. Особливо через сто років. Що, власне, я і демонструю своєю акцією і закликаю приєднуватись до неї якомога більше охочих. Значно легше і приємніше пройти Панамський канал на круїзному лайнері, ніж з мачете і лопатою в руках продиратись крізь малярійні джунглі, риючи цей канал. Просвітницький арт-проект «В кожну хату – по квадрату!» – не стільки мій авторський перформанс, скільки спроба доступними мені художніми засобами посприяти позитивному сприйняттю геніальної картини нашого великого земляка серед пересічних українців. Дорогі співгромадяни, по-перше – Малевич не хотів нікого з вас скривдити, а по-друге – він не отримав «лімон» баксів за свій «Квадрат». Виготовивши десять років тому власноруч сотню новеньких «Квадратів» і розпродавши їх за доступною ціною (99 грн. і 999 руб.) на безкраїх просторах Східноєвропейської рівнини, я хоч на йоту зменшив дефіцит на ринку “Чорних квадратів” та надав можливість багатьом людям насолодитися прекрасним у первозданному вигляді, не відволікаючись на тріщини та пожовтіння на полотні оригіналу. «Чорний квадрат» – це своєрідний портал, здолавши який можна ввійти до безмежного світу сучасного мистецтва.» – Микола Маценко, 2016 р. «УКРАЇНСЬКИЙ СУВЕНІР» Просвітницький арт-проект. «Український сувенір» є продовженням акції «В кожну хату – по квадрату!» 2005-2006 років і, можливо, стане її логічним завершенням. Метою акції є:

  1. Популяризація неоціненного естетично-філософського відкриття, здійсненого К. Малевичем.
  2. Наведення мостів над прірвою, що досі пролягає між авангардним мистецтвом та пересічною людиною.
  3. Відновлення історичної справедливості методом перетягнення ковдри слави нашого великого земляка на українські терени.
  4. Вивчення ринкового попиту на «Чорний квадрат» серед широких верств населення України, Європи та світу в цілому.
  5. Пропозиція Urbi et Orbi вітчизняного конкурентоспроможного сувеніру 999-ї проби за доступною ціною – 999 грн.
  6. Особисте збагачення.

ГНУЧКА СИСТЕМА ЗНИЖОК!!! Дата і час проведення: 3 червня о 15:00 Місце проведення: НКММК «Мистецький Арсенал», другий поверх Вхід за реєстрацією: https://docs.google.com/forms/d/1t2KmH3KzpPIc-Emnle0uZmZwNxebHFgRlZIUg98rnmo/viewform МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ вул. Лаврська 12 Тел./факс: +380 44 288 52 25 facebook.com/Mystetskyi.Arsenal ПРЕС-ЦЕНТР МИСТЕЦЬКОГО АРСЕНАЛУ: Тел.: +380 44 288 52 26 [email protected]