У Мистецькому арсеналі відкрилась виставка «In progress. Дрес-код України доби Незалежності»Про Нас

У Мистецькому арсеналі відкрилась виставка «In progress. Дрес-код України доби Незалежності»

15 червня у Мистецькому арсеналі відкрилась виставка «In progress. Дрес-код України доби Незалежності», присвячена історії української моди та роботам українських дизайнерів з 1991 року до нашого часу. Куратором проекту стала мистецтвознавець та історик моди Зоя Звиняцьківська.  

Відкриття виставки відвідала дружина Президента України, співголова Ради з питань розвитку Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» Марина Порошенко.

У вітальному слові Марина Порошенко подякувала організаторам виставки за ідею через історію української моди показати історію світогляду українців:

«За 25 років, в Україні відбулося багато суттєвих подій, які вплинули на її історію. Це і Революція на граніті і Помаранчева революція, і Євромайдан і Революція Гідності, анексія Криму, військові дії на сході України. Іноді, ми навіть самі не відчуваємо, як всі ці події впливають на наші думки і мрії і наш світогляд, має своє втілення в речах, які ми одягаємо, які ми підбираємо для себе і для своїх дітей. І на цій виставці представлена історія наших поглядів і прагнень за 25 років» — сказала Марина Порошенко.

За словами Генерального директора «Мистецького арсеналу» Олесі Островської-Лютої, робота над цією виставкою була цікавою і важливою для інституції.

«Це виставка про історію креативної думки, про те, як розвивалась креативна ідея в Україні, як виглядали креативні середовища в 90-х, 2000-х і як вони можуть виглядати далі» — сказала Островська-Люта під час відкриття виставки.

«Історія матеріальної культури це історія про нас» — сказала кураторка проекту «In progress. Дрес-код України доби Незалежності» Зоя Звиняцьківська. «У нас є тіла, ми відчуваємо, ми торкаємось, ми бачимо, ми відчуваємо щось на дотик. Якщо ми вивчаємо історію, своє минуле, самих себе за підручниками, які не мають матеріального вираження, ми нічого не розуміємо. Минуло 25 років і я відчула, що те, свідком чого я була зникає і треба схопити його за хвіст останньої хвилини. Я хочу сказати, що найгіршим моїм днем буде день – коли я буду змушена віддавати речі, тому що може виявитись так, що я ніколи ї вже не побачу. Історія України, в тому вигляді, в якому я її зібрала і ви її бачите – зникне» – сказала Зоя Звиняцьківська.   Виставка «In progress. Дрес-код України доби Незалежності» у Мистецькому арсеналі триватиме до 6 серпня 2017 року.

Фотограф Богдан Пошивайло