У Мистецькому арсеналі відбувся випуск Підліткової Ради 2023-2024Про Нас

У Мистецькому арсеналі відбувся випуск Підліткової Ради 2023-2024

У наборі 2023-2024 рр. було 13 неймовірних учасників і учасниць, які були відібрані з понад 60 заявок від творчих і зацікавлених підлітків, які надійшли з Києва, Одеси, Харкова та Львова. 

Оскільки робота Підліткової Ради передбачає переважно офлайн-зустрічі, декому довелося відмовити. Тож цього року з нами працювали Ірина Рудас, Олексій Тарасов, Єлизавета Ратманська, Анастасія Буга, Еліна Федоренко, Софія Геращенко, Маргарита Бондаренко, Вікторія Чудовська, Марія Хілініч, Варвара Лопушинська, Поліна Супруненко, Соломія Калініченко, Поліна Смірнова.

За вісім місяців під час майже 30 зустрічей учасниці Підліткової Ради встигли познайомитися з більшістю відділів Мистецького арсеналу та дізнатися, як народжується виставковий проєкт, які труднощі можуть виникнути під час монтажу, як відбираються роботи та будуються виставки. Це стало можливим завдяки екскурсіям з кураторами, візиту за лаштунки виставки «Співіснування з темрявою» та багатьом іншим цікавим зустрічам з командою Мистецького арсеналу.

Учасниці Підліткової Ради змогли здійснити свої мрії та спробувати себе в ролі екскурсоводів.

«Для мене найкориснішим був досвід екскурсії. Це свого роду публічний виступ, але тут ти маєш бути в курсі багатьох речей, тримати увагу публіки і цікаво подавати матеріал. Це була моя мрія і вона здійснилася завдяки Підлітковій Раді», — поділилася з нами Ліза Ратманська.

Нашим підліткам вдалося захопити відвідувачів виставок у Мистецькому арсеналі неймовірними майстер-класами під час Сімейних вихідних і дуже цікавими Мистецькими четвергами! Приміряючи на себе ролі кураторів виставок, вони по-новому подивилися на виставкові проєкти, які вже були в Мистецькому арсеналі. А під час роботи над власними проєктами спробували відібрати художників і художниць, чиї роботи могли б розкрити тему виставки «Обережно, крихке!». Вони також спробували себе в ролі суворих членів журі конкурсу «Антитвір», в межах роботи якого обрали найкращий твір у номінації «Вибір Підліткової Ради».

Під час зустрічей, організованих для Підліткової Ради Мистецького арсеналу, її учасниці познайомилися з сучасними художницями:

  • Даша Подольцева говорила про форму й контрформу і запропонувала втілити теорію у власних колажах;
  • Єва Кафідова розповідала про виклики на шляху митця;
  • Даша Молокоєдова запропонувала мистецьку практику зі створення скляних квітів.

Неймовірно насиченою та пізнавальною стала зустріч з куратором Олександром Соловйовим, який поговорив з учасницями Підліткової Ради про українське мистецтво 1990-х років.

Дуже професійно дівчата промодерували дискусію про підліткову квір-літературу «Більше, ніж друг», що мала місце на Книжковому Арсеналі, та провели екскурсію на виставці «Між прощанням і поверненням» англійською мовою.

Підліткова Рада Мистецького арсеналу — це не лише про безцінний досвід, а й про атмосферу та особливих людей.

«Я знайшла людей, з якими мені справді цікаво, які підтримують і лишаються поруч, незважаючи ні на що», — поділилася враженнями учасниця Підліткової Ради Марго Бондаренко.

А Софія Геращенко зазначила: «Перш ніж почалися наші зустрічі, я думала, що це все буде більше у форматі лекцій, але виявилося, що це був чудовий досвід саме з точки зору комунікації».

Як свідчить практика, колишніх випускників Підліткової Ради Мистецького арсеналу не буває. Вони повертаються до нас у ролі чудових волонтерів, а незабаром, можливо, й колег!

Попереду — нові цікаві фестивалі, виставки та проєкти. А в жовтні — набір учасників та учасниць до Підліткової ради Мистецького арсеналу 2024-2025. Щоб не пропустили open call і доєднатися до наступного набору, який принесе нові враження й можливості, стежте за нашими повідомленнями в соцмережах!

А поки що наша команда подумає над новими формами роботи, які були б цікаві підліткам з усіх куточків України.

Фото — Олександр Попенко