У Києві відгомонів ІІ Фестиваль «NEOсвітній Арсенал»Про Нас

У Києві відгомонів ІІ Фестиваль «NEOсвітній Арсенал»

З 30 вересня до 3 жовтня Мистецький арсенал приймав ІІ Фестиваль «NEOсвітній Арсенал», у якому взяли участь понад півсотні учасників. Освітній відділ Мистецького арсеналу запросив до участі найкращі музеї зі всієї України, організації-популяризатори науки та мистецтва, видавництва, виробників настільних ігор, благодійні фонди, творчі студії та театри, щоб представити відвідувачам інтерактивні освітні програми, побудовані за принципом edutainment (навчання через гру). Усіх учасників та програму Фестивалю об’єднала тема «Різні разом» — про співіснування різностей та інклюзію в найширшому розумінні цього слова. Фестиваль відвідали майже п`ять тисяч людей.

Локація Одеського художнього музею

Локація історико-культурного заповідника «Тустань»

Локація музею в темряві «Третя після опівночі»

Окрім активностей на локаціях учасників, юні відвідувачі NEOсвітнього Арсеналу, їхні вчителі та батьки змогли взяти участь у створенні інтерактивних мистецьких інсталяцій. З картин, що їх діти малювали впродовж Фестивалю на локації DETIBEZSETI, була створена скульптура фантастичної тварини під назвою «Ні стіні».

Відвідувачі і відвідувачки разом створюють інсталяцію

Інша інсталяція, яку створювали гуртом, ініціював художник Ханох Півен і називається вона «Кожен може» — про те, що кожен може бути митцем і творити з будь-чого, що потрапляє під руку. Окрім участі в роботі над інсталяцією, відомий карикатурист та арт-терапевт з Ізраїлю провів на Фестивалі майтер-клас для відвідувачів, ворк-шоп для вчителів мистецьких шкіл та зустріч з батьками.

Також в програмі NEOсвітнього Арсеналу відбулись 47 майстер-класів, 8 концертів та перформансів, 21 зустріч з відомими українцями. Зокрема, Олександр Педан і Уляна Пчолкіна поспілкувались з підлітками про прийняття інших, про доступність спорту та мистецтва для людей з інвалідністю. Психологиня Наталія Єжова разом з донькою зустрілись з відвідувачами, щоб обговорити, як плекати нетоксичні стосунки в родині і з друзями. Колишній дитячий омбудсмен Микола Кулеба разом з колегами та батьками міркували, як навчити дитину бути успішною.

 

Фестиваль «NEOсвітній Арсенал» організовується Мистецьким арсеналом і покликаний розвивати практики неформальної освіти та едьютейменту (навчання через гру) в музеях та інших культурних інституціях. Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Мистецький арсенал дякує за підтримку NEOсвітнього Арсеналу Посольству Держави Ізраїль в Україні, Посольству США в Україні, Uklon, Універсальній клініці “Оберіг”, Компанії “Пластікс-Україна”, Мережі готелів Premier, Мережі апартаментів Senator, Флористичній компанії LoraShen, компаніям Zinteco, “Феєрія мандрів”, ІКС-Маркет.