Терор з повітря. БЛИЗЬКЕ ЧИТАННЯ З БОРИСОМ ФІЛОНЕНКОМПро Нас

Терор з повітря. БЛИЗЬКЕ ЧИТАННЯ З БОРИСОМ ФІЛОНЕНКОМ

У суботу, 9 грудня, о 14:00 у Мистецькому арсеналі відбудеться читання з арткритиком і куратором Борисом Філоненком у межах освітньої програми до виставки Співіснування з темрявою.

Війна перевідкриває для людини довкілля, а модерна війна відкриває буття-у-повітрі. В есеї «Терор з повітря» німецький філософ Петер Слотердайк послідовно розгортає тезу про те, що ХХ століття почалося з газової атаки 22 квітня 1915 року, тобто коли газ був уперше використаний на полі бою. Модерна зброя у своїй стрімкій еволюції докорінно змінила стосунки людей зі світом, їхню культуру та мистецтво. На читацькій групі обговоримо перші сторінки есею та поміркуємо про взаємовплив між мистецтвом та зброєю. Крім того, торкнемося неспівпадінь, що можуть виникнути в прочитанні тексту в сучасній ситуації.

Борис Філоненко — куратор, критик, автор коміксів, головний редактор видавництва IST Publishing. Співкуратор виставки «Наші роки, наші слова, наші втрати, наші пошуки, наші ми» (Jam Factory, Львів), куратор виставки «Інші частини в наступному кварталі» (the Naked room, Київ) та упорядник зіну «last supper before the war» (IST Publishing).

Зустріч розрахована на 90 хвилин. Вхід на подію за вартістю квитка на виставку. Реєстрацію на подію закрито. 
Місце зустрічі — вхідна зона виставки Мистецького арсеналу.