«Світлоділ»: настільна гра від мисткині Марії Матяшової | 24 березняПро Нас

«Світлоділ»: настільна гра від мисткині Марії Матяшової | 24 березня

24 березня у межах виставкового проєкту «Співіснування з темрявою» у Мистецькому арсеналі відбудеться незвична подія від мисткині Марії Матяшової — настільна гра про блекаут, який ми переживали восени 2022 — навесні 2023 років.

«…тоді побут перетворився на випробування для вигадливості. Електрика, вода, зв‘язок і тепло збиралися у всіх можливих комбінаціях. Однак рідко були доступні вкупі.

Ті, кому пощастило бути заживленими на лінії критичної інфраструктури, почасти поступалися приватністю й облаштовували вдома локальні пункти незламності. Інші — кому поталанило менше — сновигали містом у пошуку світла. Мережа взаємопідтримки компенсувала відсутність електромережі», — пояснює Марія.

Разом з художницею ми запрошуємо відтворити цей досвід — на дистанції часу й ігрового столу. Спільно й по-новому поміркувати, як кмітливість і гуртування допомагали нам впоратися з обмеженнями та пристосовуватися до невідомості.

Графік ігор: 24 березня з 13:00 до 14:30 та з 16:00 до 17:30.
Тривалість сеансу: 1-1,5 години.
Кількість учасників: 6 людей.
Аби взяти участь у грі, будь ласка, заповніть форму реєстрації.
Вхід за ціною квитка на виставку.

Проєкт було створено в межах Літературної лабораторії Мистецького арсеналу. Це резиденція вихідного дня для митців і мисткинь, авторів і авторок, чия практика частково або повністю сфокусована на письмі як міждисциплінарному феномені і провадиться на перетині медій чи у монодисциплінарному письменстві. Куратор — Діма Казаков.

Про авторку
Марія Матяшова — українська мисткиня з Києва. Досліджує суспільні відносини, інститути та мову. Марія працює з відео, текстом, перформансом та інсталяцією.

Команда
Механіка: Марія Матяшова, Діма Толкачов
Дизайн: Ярослава Ковальчук
3D-моделювання і чільний віжуал: Настя Колодка
3D-друк: Олександр Манукьянс
Особлива подяка: Діма Казаков, Ярослав Бондаренко, Костянтин Некрасов, Ничка Ліщинська, Ostriv Platform.