Роз’яснення щодо представлення ветеранських книг на Книжковому Арсеналі-2019Про Нас

Роз’яснення щодо представлення ветеранських книг на Книжковому Арсеналі-2019

Розуміючи важливість і актуальність теми війни на сході України, цього року ми працюємо над спеціальним проектом під час Книжкового арсеналу.  Ідеться про окремий стенд ветеранської літератури, на якому будуть представлені книги українських видавництв, присвячені питанням війни й пам’яті, а також видання авторів-ветеранів війни.

Одна з  головних цілей щорічного фестивалю «Книжковий арсенал»  осмислювати вагомі питання буття людини, суспільства і культури. Відтак, у фокусі фестивалю 2019 року тема співжиття та спільного буття на основі цінностей і домовленостей, взаємопідтримка й емпатія, але також і конфлікт, протистояння або байдужість. Ці теми важливі для України, де 5-й рік поспіль триває війна.  

Саме тому заплановано спеціальний стенд книг про війну, написаних військовими. Також під час фестивалю відбудуться заходи, присвячені темі гібридної війни, фейкових новин, хейтерства, дискусії про те, як журналістам писати про війну нині, відбудуться презентації воєнних щоденників і багато інших важливих подій.

За планом підготовки фестивалю, робота над стендом повинна була розпочатися після опрацювання усіх заявок від видавництв. Однак, вже зараз ми отримали велику кількість публічних питань щодо представленості книг, авторами яких є ветерани, а тому вирішили оприлюднити інформацію до початку роботи над проектом.

Подібний проект спеціального тематичного стенду уже кілька років поспіль ми успішно реалізуємо спільно з Музейним простором. На фестивалі представлено спільний стенд книжок, художніх альбомів, наукових праць від українських музеїв. Адже для Мистецького арсеналу надважливо об’єднувати зусилля музейників, допомагати знаходити читачів для цих раритетних, однак важливих видань.

На думку команди фестивалю, саме таке рішення зможе більше привернути увагу та розставити акценти на пріоритетності актуальних сьогодні питань в країні.

Починаючи з 2014 року на Книжковому Арсеналі було презентовано десятки книжок про Революцію Гідності та про війну в Україні, українських героїв, опір кримських татар, російську пропаганду, політв’язнів Кремля, внутрішніх переселенців як для дорослої аудиторії, так і для дитячої. Станом на сьогодні це вже тисячі живих спогадів, щоденників, документальної і художньої літератури. Наші відвідувачі мали змогу бути присутніми на сотні подій за участі відомих письменників, блогерів, воєнних журналістів, волонтерів і ветеранів, які у своїх виступах так чи інакше торкалися теми війни й Майдану.

Цього року організаційний комітет фестивалю отримав майже 200 заявок на участь у ярмарковій частині фестивалю (окремі стенди). Це перевищує технічну спроможність будівлі Старого Арсеналу, а також ставить під загрозу безпеку наших відвідувачів, тому ми змушені відмовляти частині експонентів.

Дякуємо заявникам на участь у Книжковому Арсеналі за розуміння і дотримання спільних правил роботи ярмарку, які заявник зобов’язується виконувати, подаючи заявку. Саме це допомагає нам разом створювати безпечну для відвідувачів, цікаву, захопливу подію.

Команда Книжкового Арсеналу