Проєкт «Знайомство з туконі» тепер у GooglePlayПро Нас

Проєкт «Знайомство з туконі» тепер у GooglePlay

Відтепер відправитись у віртуальну подорож на пошуки туконі можна де завгодно, навіть не виходячи з дому — безкоштовний додаток Meeting Tukoni VR experience спецпроєкту Книжкового Арсеналу «Знайомство з туконі» вийшов на GooglePlay.

У 2018 році Мистецький арсенал спільно з New Cave Media та Видавництвом Старого Лева створили перший в Україні проєкт, який поєднав книжку та віртуальну реальність. Реалізувати його вдалось завдяки підтримці Благодійного фонду Lucky Books. Таким чином організатори хотіли показати, як із суспільними змінами та розвитком цифрових технологій змінюються і сучасні читацькі практики. А читач тепер може стати активним учасником книжкової оповіді.

В основі історії «Знайомство з туконі» — серія дитячих книжок-картинок авторки та ілюстраторки Оксани Були, що вийшла друком у Видавництві Старого Лева. Це популярні серед маленьких читачів книжки «Ведмідь не хоче спати», «Зубр шукає гніздо», «Туконі — мешканець лісу» та «День народження ялинки». Історії про туконі мають прихильників і за кордоном, адже були перекладені шістьма мовами. Окрім того, вони були високо оцінені міжнародною спільнотою, потрапивши до списку Найкрасивіших книг світу (2018) та конкурсу «Білі круки» (2019). 

Туконі — чарівні мешканці лісу. Усі вони різні, але водночас їх об’єднує дружба та любов до природи й світу, в якому вони живуть. Туконі дбають про рослини і про тварин — насправді це їхня улюблена справа. У додатку можна познайомитися з ними ближче. Адже одягнувши VR-окуляри, ви потрапляєте у їхній магічний світ, опиняючись то серед карпатського хвойного лісу, то на заквітчаних гірських галявинах. Там ви поглядом шукаєте одного з персонажів, який потім виходить прямісінько до вас. Кожна локація була ретельно підібрана командою для зйомки відео 360°, завдяки чому є відчуття справжнього занурення в історію.

«Надзвичайно приємно, коли те, що ти робиш, має видимі результати, а проєкти, реалізовані на фестивалі, живуть далі своїм життям. Це ще раз доводить, що Книжковий Арсенал — це майданчик для несподіваних творчих колаборацій, майданчик для старту нових ідей і реалізації цікавих задумів. Для всієї команди було важливо, щоб ці напрацювання не були складені в шухляду, а стали доступними якомога ширшому колу людей», — ділиться своїми враженнями від роботи координаторка проєкту Таня Родіонова.

Окрім Книжкового Арсеналу, проєкт був успішно представлений на Франкфуртському книжковому ярмарку та фестивалі Арсенал Ідей. Продовженням життя проєкту для команди стало створення автономного додатку Meeting Tukoni VR experience, який можна безкоштовно завантажити на GooglePlay.