Проєкт «Україна в огні» від Лабораторії сучасного мистецтваПро Нас

Проєкт «Україна в огні» від Лабораторії сучасного мистецтва

Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» анонсує проєкт «Україна в огні» — художню ініціативу, яка висвітлює та архівує досвіди війни українських митців та мисткинь. Назва проєкту відсилає до однойменної кіноповісті Олександра Довженка.

Основним виміром проєкту стане онлайн-платформа, на якій будуть зібрані та збережені роботи українських художників(ць), створені в часи війни. Платформа репрезентуватиме широкий зріз мистецьких висловлювань, що в різні способи рефлексують та документують події в Україні. Окрім робіт, платформа буде містити біографічні довідки, авторські коментарі та контакти авторів(ок) — уся інформація, як і роботи, будуть доступні для поширення.

Така платформа надасть можливість усім, хто бере участь у протестах та мітингах на підтримку України, використати роботи українських художників та художниць як гасла, і вийти з ними на площі своїх міст. Крім цього, платформа «Україна в огні» працюватиме не тільки як архів висловлювань, а й як можливість для закордонних колег досліджувати різні творчі практики українських художників(ць) в часи війни.
Таким чином буде сформована мережа солідарності та підтримки українських працівників та працівниць культури, багато з яких досі залишаються в Україні, борючись у тилу та на війні.

Кураторка — Наташа Чичасова.